Անհեռանկարային է մասնակցել լուծումներ գտնելու հավանականություն չունեցող «բանակցությունների». Կարեն Կարապետյան
Վարչապետի պաշտոնակատար Կարեն Կարապետյանի մամուլի խոսնակ Արամ Արարատյանը հայտարարություն է տարածել Նիկոլ Փաշինյանի հետ այսօր նախատեսվող հանդիպման վերաբերյալ: Հայտարարության մեջ ասվում է.
«Նիկոլ Փաշինյանի հերթական հրավերը նախորդից պրակտիկորեն չի տարբերվում, բացի նրանից, որ այս անգամ չի թելադրում, թե ում հետ պետք է գալ բանակցությունների:
Կարեն Կարապետյանի պատասխանը նույնն է, ինչ նախորդ անգամ: Բանակցությունները, որտեղ մի կողմը բացառապես թելադրում է օրակարգ, իսկ մյուսը չի կարող օրակարգ ներկայացնել՝ չեն կարող համարվել բանակցություններ:
Բացի այդ, Կարեն Կարապետյանը մնում է այն տեսակետին, որ լրատվամիջոցների առջև բանակցությունների անցկացումն արդեն իսկ ենթադրում է, որ բանակցությունների նպատակը որևէ արդյունք արձանագրելը չէ:
Այդ իսկ պատճառով մասնակցել «բանակցությունների», որոնք լուծումներ գտնելու հավանականություն չունեն, վարչապետի պաշտոնակատարը համարում է անհեռանկարային:
Կարեն Կարապետյանի կարծիքով, պարոն Փաշինյանի կողմից արժե ընդունել բոլոր խորհրդարանական և արտախորհրդարանական ուժերին ուղղված Հանրապետության նախագահի առաջարկությունը՝ երկրում ստեղծված իրավիճակը և դրանից դուրս գալու ուղիները համատեղ քննարկելու մասին»:

Карен Карапетян отказался от переговоров с Пашиняном
Исполняющий обязанности премьер-министра Армении Карен Карапетян отказался от переговоров с лидером протестного движения Николом Пашиняном. Как передает Sputnik Армения, об этом сообщил пресс-секретарь Карапетяна Арам Араратян.
В сообщении отмечается, что очередное приглашение Пашиняна практически не отличается от предыдущего. Ответ Карапетяна – тот же, что и в предыдущий раз.
"Переговоры, где одна сторона исключительно диктует свою повестку, а другая не может представлять ее, не могут считаться таковыми", — говорится в сообщении.
Кроме того, Карапетян продолжает придерживаться точки зрения, согласно которой проведение встречи перед камерами уже предполагает, что целью переговоров является отнюдь не достижение каких-то результатов.
Именно по этой причине участвовать в переговорах, которые не имеют вероятности нахождения решений, врио премьер-министра считает бесперспективным.
По мнению Карапетяна, Пашиняну следовало бы принять предложения президента республики, адресованные всем парламентским и внепарламентским силам, направленные на выход из сложившейся ситуации путем совместных обсуждений.