Փարիզում մայիսմեկյան ցույցերից հետո 102 մարդ է կալանավորված
Փարիզում մայիսմեկյան ցույցին հաջորդած անկարգությունների հետևանքով ոստիկանությունը 276 մարդ է ձերբակալել, որոնցից 102-ը կալանքի տակ է վերցվել ոստիկանական տեղամասերում, հայտնում է Le Monde-ը՝ վկայակոչելով ոստիկանության տվյալները:
Փարիզում տեղի ունեցած մայիսմեկյան ցույցի ժամանակ ցուցարաների երթին միացել են սև հագուստով ու դիմակավոր մարդկանց շուրջ 1,2 հազարանոց խումբ, որը սկսել է ավերել խաութների և սրճարանների ցուցափեղկերը, հրկիզել ավտոմեքենա:
Ոստիկանությունը պատասխանել է արցունքաբեր գազի և ջրցանների կիրառմամբ, ինչը հանգեցրել է ոստիկանների և ծայրահեղականների միջև բախումների:

После беспорядков в Париже 102 человека заключены под стражу
В результате беспорядков, последовавших после первомайской демонстрации в Париже, полиция задержала 276 человек. Из них 102 человека были заключены под стражу в полицейских участках.Об этом, как передает Интерфакс, сообщает Le Monde со ссылкой на данные городской префектуры полиции.
Во время первомайской демонстрации в Париже к колонне демонстрантов - участников профсоюзов в районе моста Аустерлица подошла группа из примерно 1,2 тыс. человек в черной одежде. Они несли баннеры с антиправительственными лозунгами, советские флаги и выкрикивали антифашистские лозунги.
Практически сразу они начали бить витрины и поджигать машины. Полиция ответила применением слезоточивого газа. После этого начались столкновения радикалов с полицейскими.