Նիկարագուայում նախագահի հրաժարականը պահանջող ցուցարարներ են սպանվել
Նիկարագուայի ոստիկանության եւ ցուցարարների միջեւ բախումների նոր ալիքի հետեւանքով երեք մարդ է զոհվել, հայտնում է Երկրի Մեդիան՝ հղում կատարելով Известия-ին:
2 երիտասարդ զոհվել է ոստիկանության կողմից Մանագուայի համալսարանների շենքերի վրա կատարած հարձակման հետևանքով, 55-ամյա մի տղամարդ էլ հրազենային վիրավորումներից հոսպիտալում է մահացել: Ապրիլից սկիզբ առած բախումների հետևանքով զոհերի ընդհանուր թիվը տատանվում է 48-ից 64-իմիջև:
Նիկարագուայում բախումները սկսվել էին ապրիլին, երբ բնակիչները փողոց էին դուրս եկել՝ բողոքելով սոցիալական ոլորտում իրականացվող բարեփոխումների դեմ: Ավելի ուշ երկրի նախագահ Դանիել Օրտեգանչեղարկել էր դրանք: Այժմ քաղաքացիները պահանջում են նախագահ Օրտեգայի հրաժարականը, ով երկիրը ղեկավարում է 1985թ-ից:

В Никарагуа три человека погибли в ходе беспорядков
Еще три человека погибли в результате новой волны столкновений между полицией и участниками протестов в Никарагуа, сообщает Известия.
Два молодых человека стали жертвами атаки полицейских на здания университетов в Манагуа, еще один мужчина 55-ти лет скончался в госпитале от пулевого ранения. Общее число погибших в результате столкновений неизвестно. По данным разных источников, количество жертв варьируется от 48 до 64 человек.
Столкновения в Никарагуа начались в апреле, когда местные жители вышли на улицы в знак протеста против реформы, увеличивающей сумму отчислений работодателей и трудящихся в фонды социального страхования. Позднее президент Даниэль Ортега отменил ее. Теперь протестующие требуют отставки самого Ортеги, который в первый раз пришел к власти в 1985 году.