Սիրիան պատերազմից հետո վերականգնվելու համար հովանավոր է գտել
Թեհրանը պատրաստ է Սիրիայում պատերազմի ավարտից հետո մասնակցել երկրի վերականգնմանը: Այս մասին, ինչպես փոխանցում է Tasmin գործակալությունը, հայտարարել է Իրանի տրանսպորտի նախարար Աբաս Ահունդին:
Նրա խոսքերով՝ Սիրիայում նախագծերը պատրաստ են հովանավորել ինչպես պետական կառույցները, այնպես էլ մասնավոր կազմակերպությունները: «Պատերազմի և ճգնաժամի դեմ պայքարից 7 տարի անց Սիրիան նոր փուլ է մտել, և Իրանը կարևոր դեր կխաղա նրա վերականգնման գործում», - հայտարարել է նախարարը:
Սիրիայի վարչապետ Իմադ Խամիսն իր հերթին հայտարարել է, որ Դամասկոսը պատրաստ է օգնություն ընդունել հարևան երկրից:

Сирия нашла спонсора для восстановления после войны
Тегеран готов принять участие в реконструкции Сирии после окончания войны на ее территории. Об этом заявил иранский министр транспорта Аббас Ахунди, предает lenta.ru со ссылкой на агентство Tasmin.
По его словам, спонсировать проекты готовы как государственные структуры, так и частные организации. "Спустя семь лет борьбы с кризисом и войной Сирия вступила в новую фазу, и Иран сыграет важную роль в ее восстановлении", - сказал Ахунди. Он также отметил важность усиления двухсторонних контактов между Тегераном и Дамаском.
В свою очередь, сирийский премьер-министр Имад Хамис сообщил, что страна готова принять помощь от соседа.