Հայաստանում և Արցախում նշում են վերջին զանգը
Մայիսի 25-ին Հայաստանի դպրոցներում հնչում է վերջին զանգը: Շրջանավարտների թիվն այս տարի 9 600 է, իսկ 31․300 աշակերտ ավարտում է 9-րդ դասարանը։
Արցախում վերջին զանգը կհնչի մայիսի 26-ին, քանի որ կրթական հաստատություններն Արցախում վեցօրյա են: Արցախի կրթության և գիտության փոխնախարար Միքայել Համբարձումյանը տեղեկացրել է, որ Արցախում 9-րդ դասարանը կավարտի 1․885, 12-րդ դասարանը` 787 շրջանավարտ:
Երևանի Ազատության հրապարակում ավանդույթի համաձայն քաղաքապետարանը մայիսի 25-ին՝ ժամը 19.00-ին «Վերջին զանգ»-ին նվիրված ուրախ տոնական համերգային ծրագիր է նախաձեռնել, որին իրենց մասնակցությունը կունենան հայկական էստրադայի սիրված երգիչները, փոխանցում է «Արմենպրես»-ը
Միասնական քննություններն այս տարի կմեկնարկեն հունիսի 8-ից: Քննությանը նախնական տվյալներով կմասնակցի 5100 դիմորդ` ԼՂՀ դիմորդները ներառյալ: Առաջին քննությունը դիմորդները կհանձնեն կենսաբանություն, ընդհանուր պատմություն և աշխարհագրություն առարկաներից:

В школах Армении и Арцаха прозвенит Последний звонок
25-го мая в школах Армении прозвенит Последний звонок. 31.300 учеников закончат 9-ый класс, 9.600 - 12-ый.
В школах Арцаха Последний звонок прозвенит 26-го мая, поскольку здесь в школах – 6-дневное обучение. Замминистра образования Арцаха Микаэл Амбарцумян сообщил, что здесь 1885 учеников закончат 9-ый класс, 787 - 12-ый.
25-го мая в 19.00 мэрия Еревана приглашает вас на площадь Азатутян (площадь Свободы) принять участие в праздничной концертной программе, посвященной ''Последнему звонку'', в которой примут участие популярные исполнители армянской эстрады, передает ''Арменпресс''.
В этом году ЕГЭ начнутся с 8-го июня. По предварительным данным, их будут сдавать 5.100 абитуриентов.