Վրացական ԶԼՄ-ները հայտնել են երկրի վարչապետի մոտալուտ հրաժարականի մասին
Վրաստանի կառավարությունում արդեն առաջիկա օրերին կարող են տեղի ունենալ խոշոր փոփոխություններ, մասնավորապես, իր պաշտոնը կթողնի վարչապետ Գիորգի Կվիրիկաշվիլին:
Վրացական «Առաջին ռադիոյի» տեղեկատվության համաձայն՝ վարչապետ Գիորգի Կվիրիկաշվիլին թողնելու է պաշտոնը: Նրա հետ միասին պաշտոնաթող կլինեն արդարադատության, էկոնոմիկայի, արտաքին գործերի և մշակույթի նախարարները:
Նշվում է, որ մինչև կառավարության նոր կազմի հաստատումը վարչապետի պաշտոնակատար կդառնա գործող ներքին գործերի նախարար և առաջին փոխվարչապետ Գիորգի Գախարիան:
«Պաշտոնապես այս տեղեկատվությունն առայժմ ոչ ոք չի հաստատում, սակայն «Վրացական երազանք» կառավարող կուսակցության կուլիսներում առաջիկա փոփոխությունների մասին վաղուց են խոսում»,-  հայտնում է «Առաջին ռադիոն»:

Грузинские СМИ анонсировали скорую отставку премьер-министра страны
В правительстве Грузии уже в ближайшие дни могут произойти существенные изменения, в частности свой пост покинет премьер, сообщает Интерфакс со ссылкой на местное радио.
По информации грузинского "Первого радио", премьер-министр Георгий Квирикашвили покинет должность. Вместе с ним уйдут в отставку министр юстиции Тея Цулукиани, министр экономики Димитрий Кумсишвили, министр иностранных дел Михаил Джанелидзе и министр культуры Михаил Гиоргадзе.
Сообщается, что временно, до утверждения нового состава правительства, обязанности премьер-министра будет исполнять действующий министр внутренних дел и ппервый вице-премьер Георгий Гахария.
"Официально эту информацию пока никто не подтверждает, однако в кулуарах правящей партии "Грузинская мечта" о предстоящих изменениях в правительстве давно говорят", - сообщает на своем сайте "Первое радио".