Հայաստանն ստանձնել է ՍԾՏՀ ԽՎ նախագահությունը
Ալբանիայի մայրաքաղաք Տիրանայում ավարտվել է Սևծովյան տնտեսական համագործակցության խորհրդարանական վեհաժողովի 51-րդ նստաշրջանի աշխատանքը, որին մասնակցել է ՀՀ ԱԺ նախագահի տեղակալ Էդուարդ Շարմազանովի գլխավորած պատվիրակությունը:
ինչպես տեղեկացնում է ՀՀ ԱԺ մամուլի ծառայությունը, նստաշրջանի ավարտին Ալբանիայից կառույցի նախագահությունը փոխանցվել է Հայաստանի Հանրապետությանը: Խորհրդանշական մուրճը հանձնվել է պատվիրակության ղեկավարին:
Հիշեցնենք, որ ՀՀ ԱԺ պատվիրակության կազմում են ՍԾՏՀ ԽՎ-ում ՀՀ ԱԺ պատվիրակության ղեկավար Գագիկ Մինասյանը, Գևորգ Գորգիսյանը և Վահե Էնֆիաջյանը:

Armenia assumes PABSEC presidency
An Armenian delegation led by National Assembly Vice Speaker Eduard Sharmazanov took part in the 51st Plenary Session of the Parliamentary Assembly of the Black Sea Economic Cooperation (PABSEC) in Tirana, Albania.
At the end of the Tirana session, Armenia took over the PABSEC presidency for the next six months, with the symbolic gavel handed over to Sharmazanov, the parliament’s press service told Panorama.am.
The Armenian delegation included the head of Armenia’s parliamentary delegation to the PABSEC Gagik Minasyan, MPs Gevorg Gorgisyan and Vahe Enfiajyan.