Արմեն Սարգսյանը շնորհավորական ուղերձ է հղել Նազարբաևին
Նախագահ Արմեն Սարգսյանը շնորհավորական ուղերձ է հղել Ղազախստանի նախագահ Նուրսուլթան Նազարբաեւին՝ ծննդյան օրվա առթիվ:
«Ընդունեք իմ անկեղծ ու ջերմ շնորհավորանքները՝ Ձեր ծննդյան օրվա առթիվ:
Պետական գործունեության Ձեր հարուստ փորձով, Ղազախստանի Հանրապետության շահերը վճռականորեն պաշտպանելու եւ միջազգային լայն համագործակցության խնդիրներ լուծելու կարողությամբ Դուք միջազգային ասպարեզում հեղինակության եւ հարգանքի եք արժանացել:
Համոզված եմ, որ Հայաստանի եւ Ղազախստանի՝ փոխադարձ աջակցության եւ շահերի հարգանքի վրա հիմնված կառուցողական գործակցությունը թույլ կտա էապես հարստացնել հայ-ղազախական միջպետական համագործակցության օրակարգը։
Մաղթում եմ Ձեզ քաջառողջություն, բարօրություն եւ հաջողություններ, իսկ Ղազախստանի ժողովրդին՝ խաղաղություն ու բարգավաճում»։

Президент Армении поздравил Нурсултана Назарбаева
Президент Армении Армен Саркисян направил поздравительное послание президенту Казахстана Нурсултану Назарбаеву, поздравив его с днем рождения.
"Примите мои искренние и теплые поздравления по случаю Вашего дня рождения.
Своим богатым опытом государственной деятельности, умением решительно защищать интересы Республики Казахстан и решать задачи широкого международного сотрудничества вы заслужили авторитет и уважение на международной арене.
Уверен, что основанное на взаимной поддержке и уважении интересов конструктивное взаимодействие Армении и Казахстана позволит существенно обогатить повестку межгосударственного армяно-казахского сотрудничества.