Արցախի ԱԳՆ-ն շնորհավորական ուղերձ է ստացել Աբխազիայի ԱԳՆ-ից՝ հիմնադրման 25-ամյակի առթիվ
Արցախի Հանրապետության արտաքին գործերի նախարար Մասիս Մայիլյանը շնորհավորական ուղերձ է ստացել Աբխազիայի Հանրապետության  արտաքին գործերի նախարար Դաուր Կովեից  Արցախի Հանրապետության  արտաքին գործերի նախարարության հիմնադրման 25-ամյակի կապակցությամբ: Այս մասին հայտնում են Արցախի Հանրապետության ԱԳՆ մամուլի ծառայությունից:
Շնորհավորական ուղերձում, մասնավորապես, նշվում է․
«Իրենց գործունեության տարիների ընթացքում արցախցի դիվանագետները վստահորեն ցուցաբերել են բարձր պրոֆեսիոնալիզմ և մատուցել հայրենանվեր ծառայություն՝ ամենուր պաշտպանելով ազգային շահերը և ամրապնդելով երկրի դիրքերը միջազգային ասպարեզում:
Այսօր Արցախի Հանրապետության դիվանագիտությունը, առաջնորդվելով պետության կայունության և անվտանգության ապահովման անհրաժեշտությամբ, հետևողականորեն շարժվում է բազմակողմանի համագործակցության ընդլայնման ճանապարհով բոլոր պետությունների հետ, որոնք, իրենց հերթին, պատրաստակամություն են հայտնում երկխոսություն իրականացնել միջազգային  իրավունքի նորմերի և սկզբունքների համաձայն՝ փոխադարձ հարգանքի և հավասարության հիման վրա։ Չեմ կասկածում, որ սարերի ետևում է այն օրը, երբ Ձեր երկրի դիվանագիտությունը կհասնի արդարության հաղթանակին և Արցախի Հանրապետությունը կստանա համընդհանուր միջազգային ճանաչում։
Վստահ եմ, որ կառուցողական և արդյունավետ երկխոսության հետագա զարգացումը կշարունակի այսուհետ ևս նպաստել Աբխազիայի Հանրապետության և Արցախի Հանրապետության միջև կապերի բազմակողմանի ընդլայնմանը` ի պաշտպանություն մեր պետությունների ինքնիշխանության ու անկախության, և ի շահ մեր ժողովուրդների»։

Министр иностранных дел Абхазии поздравил МИД Республики Арцах
Министр иностранных дел Республики Арцах (Нагорно-Карабахской Республики) Масис Маилян получил поздравительное послание от министра иностранных дел Республики Абхазия Даура Кове в связи с 25-летием создания внешнеполитического ведомства Арцаха.
В поздравительном послании в частности отмечается:
''За годы своей деятельности арцахские дипломаты уверенно продемонстрировали высокий профессионализм и преданную службу Родине, повсеместно отстаивая национальные интересы и укрепляя позиции страны на международной арене.
Сегодня дипломатия Республики Арцах, руководствуясь необходимостью обеспечения стабильности и безопасности государства, планомерно идет по пути всестороннего наращивания сотрудничества со всеми странами, которые в свою очередь, выражают готовность вести диалог на основе взаимного уважения и равенства в соответствии с нормами и принципами международного права. Не сомневаюсь, что не за горами тот день, когда дипломатия Вашей страны добьется справедливого торжества и Республика Арцах получит всеобщее международное признание.
Убежден, что дальнейшее развитие конструктивного и плодотворного диалога будет и впредь способствовать всестороннему расширению связей между Республикой Абхазия и Республикой Арцах в целях защиты суверенитета и независимости наших государств, а также в интересах наших народов''.