Պուտինը` Թուրքիայի նախագահին. Դուք խոստացել եք ինձ ռեստորան հրավիրել
Ռուսաստանի նախագահ Վլադիմիր Պուտինը Թուրքիայի նախագահ Ռեջեփ Թայիփ Էրդողանի հետ հանդիպման ժամանակ կատակել է, որ նրա հետ կհամաձայնվի ռեստորան գնալ այն ժամանակ, երբ սկսվեն ռուսական մսի առաքումները Թուրքիա: Այս մասին տեղեկանում ենք ՌԴ նախագահի մամուլի ծառայությունից:
Յոհանեսբուրգում տեղի ունեցած ԲՌԻԿՍ-ի գագաթաժողովում Էրդողանը նշել է, որ Թուրքիայի և Ռուսաստանի միջև հարաբերությունները շատ արագ են զարգանում ռազմական, առևտրային, մշակութային և զբոսաշրջային ոլորտներում, բայց նրանց փոխգործակցությունը նախանձ է առաջացնում մյուս անձանց մոտ։
Պուտինն իր հերթին Թուրքիայի նախագահին հիշեցրել է ռեստորան հրավիրելու մասին։
«Դուք խոստացել եք ինձ ռեստորան հրավիրել», - ասել է Պուտինը։
Էրդողանն ի պատասխան մեկ անգամ էլ է հրավիրել Ռուսաստանի նախագահին։
«Մենք պայմանավորվել ենք, որ երբ մսամթերքը մտնի շուկա, երբ ռեստորանում լինեն մեր մսային ճաշատեսակները, այդ ժամանակ կճաշենք», - կատակով ասել է Պուտինը։

Путин пошутил, что сходит с Эрдоганом в ресторан
Президент России Владимир Путин на встрече с президентом Турции Реджепом Тайипом Эрдоганом пошутил, что примет его приглашение сходить в ресторан, когда в Турцию начнут поставлять российское мясо, передает ''РИА Новости''.
Эрдоган отметил, что отношения России и Турции развиваются положительно во всех направлениях. Однако сотрудничество приводит к зависти со стороны других лиц, подчеркнул турецкий лидер.
В свою очередь Путин напомнил ему о приглашении в ресторан. "Вы меня в ресторан обещали пригласить", - сказал он.
В ответ Эрдоган вновь пригласил российского президента в ресторан.
"Мы договорились, что когда вы мясную продукцию пустите на рынок, когда в ресторане будут наши мясные блюда, тогда и (пообедаем)", - с юмором ответил Путин.