Բրիտանացիների մեծ մասը քննադատել է Brexit-ի շուրջ բանակցությունների ընթացքը
Բրիտանացիների 78 տոկոսը դժգոհ է կառավարությունից Brexit-ի շուրջ բանակցությունների պատճառով: Այս մասին վկայում են Sky News հեռուստաալիքի անցկացրած հարցման արդյունքները:
Հարցվածների միայն 10 տոկոսն է կարծում, որ կառավարությունը լավ աշխատանք է կատարել ԵՄ-ից Մեծ Բրիտանիայի դուրս գալու շուրջ բանակցություններում: 9 տոկոսը Brexit-ի շուրջ բանակցություններում կառավարության աշխատանքը գնահատում է ո’չ լավ, ո’չ վատ, իսկ 2 տոկոսը չի կարողացել գնահատել կառավարության աշխատանքը:
Միևնույն ժամանակ հարցվածների 65 տոկոսը համոզված է, որ կառավարությունը կարող է Մեծ Բրիտանիայի համար միայն անօգուտ գործարք կնքել Brexit-ի վերաբերյալ, իսկ 14 տոկոսը կարծում է, որ գործարքը լավը կլինի, 11 տոկոսի կարծիքով այն կլինի ո’չ լավը, ո’չ վատը, իսկ 10 տոկոսը չգիտի` ինչպիսին կլինի այն:

Большинство британцев считают, что правительство плохо справляется с переговорами по Brexit
Более трех четвертей (78%) жителей Великобритании считают, что правительство плохо справляется с переговорами по Brexit. Об этом, как передает Интерфакс, сообщил телеканал Sky News со ссылкой на собственный опрос.
Лишь около 10% опрошенных считают, что правительство провело хорошую работу по переговорам о выходе Великобритании из ЕС. 9% полагают, что правительство справляется с переговорами по Brexit ни хорошо, ни плохо, 2% не смогли ответить на вопрос.
Вместе с этим 65% респондентов уверены, что правительство сможет заключить только невыгодную для Великобритании сделку по Brexit, 14% считают, что сделка будет хорошей. 11% считают, что сделка не станет ни хорошей, ни плохой, 10% не знают, какой она будет.