Վերաքննիչն ապօրինի որոշում է կայացրել. ՀՔԾ-ն՝ Ռոբերտ Քոչարյանին ազատ արձակելու մասին
Վերաքննիչ քրեական դատարանի կողմից ՀՀ երկրորդ նախագահ Ռոբերտ Քոչարյանին ազատ արձակելու որոշումն ապօրինի է: Այս մասին NEWS.am-ին հայտնեցին Հատուկ քննչական ծառայությունից:
«Վերաքննիչ քրեական դատարանը դուրս է եկել իր լիազորությունների շրջանակից: Հույս ունենք, որ գլխավոր դատախազությունը վճռաբեկ բողոք կներկայացնի»,- ասացին Հատուկ քննչական ծառայությունից:
Հիշեցնենք, որ այսօր՝ օգոստոսի 13-ին Վերաքննիչ դատարանը բավարարեց պաշտպանների բողոքը եւ վերացրեց առաջին ատյանի կայացրած որոշումը՝ հաշվի առնելով, որ Ռոբերտ Քոչարյանն անձեռնմխելի է:

ССС Армении считает незаконным решение об освобождении Роберта Кочаряна
Решение Апелляционного суда Еревана об освобождении второго президента Армении Роберта Кочаряна является незаконным. Такое мнение ТАСС высказали в пресс-службе Специальной следственной службы Армении.
"Решение Апелляционного суда об освобождении Роберта Кочаряна является незаконным. Мы надеемся, что Генеральная прокуратура страны обжалует это решение в Кассационном суде", - отметили в пресс-службе ведомства.
В понедельник апелляционный суд Еревана решил освободить бывшего президента Роберта Кочаряна в связи с конституционной неприкосновенностью.