Բակո Սահակյանն ընդունել է Եվրախորհրդարանի պատգամավոր Մարտին Զոնեբորնին
Արցախի Հանրապետության Նախագահ Բակո Սահակյանն օգոստոսի 29-ին ընդունել է Եվրախորհրդարանի պատգամավոր Մարտին Զոնեբորնին և նրա գլխավորած պատվիրակությանը:
Հանդիպմանը քննարկվել են Արցախ-Եվրոպա կապերին վերաբերող տարբեր հարցեր:
Նախագահը նշել է, որ երկկողմ հարաբերությունների զարգացման համար կան բավարար պայմաններ՝ այդ համատեքստում կարևորելով խորհրդարանական փոխգործակցության խորացումը:
Հանդիպմանը մասնակցում էին Արցախի Հանրապետության ԱԺ նախագահի տեղակալ Վահրամ Բալայանը, արտգործնախարար Մասիս Մայիլյանը, ՀՅԴ Հայ դատի Եվրոպայի հանձնախմբի ղեկավար Գասպար Կարապետյանը, պաշտոնատար այլ անձինք:

Президент Арцаха принял депутата Европарламента
29 августа президент Республики Арцах Бако Саакян принял депутата Европарламента Мартина Зонеборна и возглавляемую им делегацию.
На встрече были обсуждены разные вопросы, касающиеся связей между Арцахом и Европой.
Президент отметил, что для развития двусторонних отношений имеется достаточно условий, подчеркнув в этом контексте важность углубления парламентских связей.
Во встрече приняли участие вице-спикер Национального Собрания Республики Арцах Ваграм Балаян, министр иностранных дел Масис Маилян, руководитель Европейской комиссии Ай Дата Каспар Карапетян, другие должностные лица.