ՀՀ վարչապետը հրավիրել է Անվտանգության խորհրդի նիստ
«Շանթ-2018» ռազմավարական հրամանատարաշտաբային զորավարժությունների շրջանակում ՀՀ վարչապետ, ՀՀ անվտանգության խորհրդի նախագահ Նիկոլ Փաշինյանն այսօր հրավիրել է ՀՀ անվտանգության խորհրդի պայմանական նիստ:
Վարչապետը ներկայացրել է, ըստ զորավարժությունների սցենարի, Հայաստանի Հանրապետության շուրջ ծավալվող իրավիճակը, այնուհետև լսել Անվտանգության խորհրդի անդամների պայմանական զեկույցներն ու առաջարկությունները: Նիկոլ Փաշինյանը, զորավարժությունների սցենարով պայմանավորված, մի շարք հանձնարարականներ է տվել համապատասխան գերատեսչություններին:
Վարչապետն ընդգծել է «Շանթ-2018» ռազմավարական հրամանատարաշտաբային զորավարժության անցկացման կարևորությունը՝ խաղաղից պատերազմական ժամանակաշրջանի անցման իրավիճակում ՀՀ պետական մարմինների պատրաստվածության աստիճանը փորձարկելու, օպերատիվ և համակարգված աշխատելու համատեքստում:

Премьер Армении провел заседание Совета безопасности
В рамках стратегических командно-штабных учений "Шант-2018" премьер-министр, председатель Совета безопасности Армении Никол Пашинян сегодня, 11 сентября, провел заседание Совета безопасности. Об этом сообщает Panorama.am со ссылкой на пресс-службу правительства РА.
Согласно информации, премьер представил, в соответствии со сценарием учений, ситуацию вокруг Армении, а затем выслушал условные доклады и предложения членов Совета безопасности. Никол Пашинян, по сценарию учений, дал ряд поручений руководителям соответствующих ведомств.
Премьер подчеркнул важность проведения стратегических командно-штабных учений "Шант 2018" в контексте оперативной и систематизированной работы по проверке готовности государственных органов в период перехода от мира к войне.