Մենք վերլուծում ենք այն ամենն, ինչ ասվում է համապատասխան երկրներում. Զախարովան` Ղարաբաղյան կարգավորման մասին
© Sputnik / Виталий Белоусов
Ղարաբաղյան հակամարտության կարգավորման հարցում Ռուսաստանի դիրքորոշումը մնում է անփոփոխ: Այս մասին այսօր հայտարարել է ՌԴ ԱԳՆ պաշտոնական ներկայացուցիչ Մարիա Զախարովան:
«Մենք, իհարկե, վերլուծում ենք այն ամենն, ինչ ասվում` և' ԼՂ հակամարտության կարգավորման ուղիները, և' այն հայտարարությունները, որոնք արվում են համապատասխան երկրներում: Ես կցանկանայի հիշեցնել, որ Ռուսաստանի դիրքորոշումը ԼՂ հիմնախնդրի կարգավորման հարցում մնում է անփոփոխ», - ասել է Զախարովան:
Զախարովան նշել է, որ Ռուսաստանը, որպես ԵԱՀԿ Մինսկի խմբի համանախագահ երկիր, կշարունակի կողմերին փոխզիջման հասնելու համար անհրաժեշտ միջնորդական աջակցություն ցուցաբերել, սակայն առաջընթացի համար համապատասխան մթնոլորտ պետք է կողմերն անպայման ստեղծեն:

Мы анализируем все, что говорится в соответствующих странах: Захарова - о карабахском урегулировании
© Sputnik / Виталий Белоусов
Позиция России по вопросу карабахского урегулирования остается неизменной. Об этом в четверг сказала на пресс-конференции официальный представитель МИД РФ Мария Захарова, передает trend.az.
"Мы, конечно, анализируем все, что говорится, и пути нагорно-карабахского урегулирования, и те заявления, которые делаются в соответствующих странах. Я хотела бы напомнить, что позиция России по вопросу нагорно-карабахского урегулирования остается неизменной", - сказала она.
Захарова отметила, что со своей стороны Россия в качестве сопредседателя Минской группы ОБСЕ будет продолжать оказывать сторонам посредническое содействие, необходимое для достижения компромисса, но, конечно, и соответствующий климат для продвижения вперед стороны должны создавать безусловно.