Ինդոնեզիայում երկրաշարժի ու ցունամիի հետևանքով զոհերի թիվը հասել է 384-ի
Ինդոնեզիայի Սուլավեսի կողզում երկրաշարժի և դրանց հաջորդած ցունամիի հետևանքով զոհերի թիվը հասել է 384-ի, հայտնում է Բնական աղետների դեմ պայքարի ինդոնեզական ազգային գործակալությունը:
Տեղական իշխանությունների տվյալներով՝ այս պահի դրությամբ հարյուրավոր մարդիկ համարվում են անհետ կորածներ, ուստի, զոհերի թիվն առաջիկայում կարող է ավելանալ:
Ինչպես հաղորդում է«Արմենպրես»-ը, վկայակոչելով Reuters գործակալությունը, Ինդոնեզիայի իշխանությունները հայտնում են, որ նրանցից շատերը զոհվել են լողափին գտնվելու ընթացքում՝ ցունամիի հետևանքով առաջացած  հսկայական ալիքի հարվածից:
Սեպտեմբերի 28-ին Ինդոնեզիայի Սուլավեսի կղզում տեղի է ունեցել 7,7 մագնիտուդ ուժգնությամբ երկրաշարժ: Ստորգետնյա ցնցումներից հետո կղզուն հարվածել է 2 մետրանոց ջրային ալիքը: Երկրաշարժի հետևանքով հազարավոր տներ, ինչպես նաև հյուրանոցներ, հիվանդանոցներ և առևտրի տներ են փլուզվել:

Землетрясение и цунами в Индонезии: 384 погибших
Число погибших при землетрясения и цунами на острове Сулавеси в Индонезии увеличилось до 384 человек. Об этом сообщает lenta.ru со ссылкой на Национальное агентство по борьбе со стихийными бедствиями (BNPB).
По данным местных властей, еще несколько сотен людей на данный момент считаются пропавшими без вести, поэтому число погибших может увеличиться.
Землетрясение магнитудой 7,7 произошло в Индонезии в пятницу, 28 сентября. После подземных толчков на остров обрушилась двухметровая волна. В результате землетрясения были разрушены тысячи домов, а также отели, больницы и торговые центры.