Ընկերները պատմել են Ազնավուրի վերջին օրերի մասին
Շառլ Ազնավուրի մտերիմները Le Parisien-ի հետ զրույցում պատմել են շանսոնյեի կյանքի վերջին օրերի մասին:
Սեպտեմբերի 20-ին Ազնավուրը վերադարձել էր Ճապոնիայից և սկսել էր պատրաստվել Ֆրանսիայում ձմեռային համերգային շրջագայությանը: Երգչի ընտանիքում նշում են, որ դեռ սեպտեմբերի 28-ին նա եղել է հրաշալի վիճակում: «Նա պետք է երեքշաբթի մեկներ Հայաստանում` մասնակցելու ֆրանկոֆոնիայի շաբաթվան: Ամեն ինչ լավ էր», - ասել է Ազնավուրի մտերիմների շրջանում թերթի աղբյուրը:
Ազնավուրի վաղեմի ընկեր և հրատարակիչ Ժերար Դավույի խոսքերով` շանսոնյեն իր վերջին օրն անցկացրել է իր գրքի վրա աշխատելով:
«Կիրակի Շառլը մինչև ուշ գիշեր գրելիս է եղել: Նա աշխատում էր հիշողությունների իր չորրորդ գրքի վրա: Ինձ ասում էր, դա լինելու է վերջինը», - ասել է Դավուն:
Ազնավուրը ձայնագրելիս է եղել նաև նոր ալբոմ: «Նա գրեթե ավարտել էր ձայնագրությունը, ուզում էր, որ այն լույս տեսնի մյուս տարի: Սովորականի նման նա ստեղծել է 20-25 երգ, որպեսզի թողնի դրա կեսը», - ասել է Դավուն:

Друзья рассказали о последних днях Шарля Азнавура
В окружении шансонье Шарля Азнавура рассказали в беседе с Le Parisien о его последних днях, передает gazeta.ru.
94-летний Азнавур скончался в ночь на 1 октября. Перед этим он 20 сентября вернулся из Японии и готовился к зимнему туру по Франции. В семье рассказывают, что еще 28 сентября певец был в прекрасной форме. "Он должен был лететь во вторник в Армению для участия в неделе франкофонии. Все было хорошо", — говорит источник среди близких Азнавура.
По словам давнего друга и издателя Азнавура Жерара Даву, свой последний день артист провел за работой над книгой. "В воскресенье Шарль допоздна писал. Он работал над своей четвертой книгой воспоминаний. Говорил мне, что это будет последняя", — делится Даву.
Записывал Азнавур и новый альбом. "Он почти закончил запись и хотел выпустить его в следующем году. Как обычно, он создал 20-25 песен, чтобы оставить только половину", — рассказал издатель.