ԱՄՆ-ն ուրիշ նախագահ չունի, աշխատելու ենք Թրամփի հետ․ Պուտին
Ռուսաստանի նախագահ Վլադիմիր Պուտինը «Ռուսաստանյան էներգետիկ շաբաթ» համաժողովի նիստի ընթացքում այսօր ասել է, որ Մոսկվան աշխատելու է Միացյալ Նահանգների և նախագահ Դոնալդ Թրամփի հետ, հայտնում է ՏԱՍՍ գործակալությունը։
«Ամերիկան ուրիշ նախագահ չունի, ուրիշ ԱՄՆ չկա, ուստի, մենք աշխատելու ենք նրանց հետ»,- ասել է Պուտինը, հավելելով, որ ԱՄՆը- խոշոր գերտերություն է և շատ ասպարեզներում լիդեր է:
ՌԴ նախագահը նշել է, որ ԱՄՆ-ն խոշոր համաշխարհային տիրություն է, առաջատար է շատ ոլորտներում և   Ռուսաստանի համար բնական դաշնակից է այնպիսի բնագավառներում, ինչպիսիք միջազգային անվտանգությունը, զանգվածային ոչնչացման զենքի չտարածումը, պայքարը ահաբեկչության դեմ և կլիման փրկելու համար:

Путин: Другого президента у Соединенных Штатов нет
Президент России Владимир Путин подтвердил, что Москва будет работать с США и ее нынешним президентом Дональдом Трампом, так как у США нет другого президента, передает ТАСС.
"Другого президента у Соединенных Штатов нет, других Соединенных Штатов тоже нет. Мы будем работать", - заявил глава российского государства на пленарном заседании форума "Российская энергетическая неделя". Он отметил, что США являются "крупнейшей мировой державой, лидером во многих отношениях".
Путин также назвал США "нашим естественным партнером по целому ряду направлений деятельности, включая международную безопасность, вопросы нераспространения оружия массового уничтожения, борьбу с терроризмом, борьбу с изменениями климата, за экологию".