Արմեն Սարգսյանը հանդիպել է ամերիկացի հայտնի դիվանագետ Ռիչարդ Հաասի հետ
Հանրապետության նախագահ Արմեն Սարգսյանը հոկտեմբերի 4-ին Նյու Յորքում հանդիպում է ունեցել ամերիկացի հայտնի դիվանագետ Ռիչարդ Հաասի հետ, ով 2003 թվականից զբաղեցնում է ամերիկյան Արտաքին հարաբերությունների հարցով խորհրդի (Council on Foreign Relations) նախագահի պաշտոնը։
Ռիչարդ Հաասը 1989-1993 թվականներին զբաղեցրել է ԱՄՆ նախագահ Ջորջ Բուշի հատուկ խորհրդականի պաշտոնը, իսկ 2001-2003 թվականներին եղել է ԱՄՆ պետքարտուղար Քոլին Փաուելի գլխավոր խորհրդականը։
Նախագահ Արմեն Սարգսյանը եւ Ռիչարդ Հաասը մտքեր են փոխանակել համաշխարհային քաղաքականության, միջազգային անվտանգության, հարավկովկասյան տարածաշրջանի խնդիրների ու մարտահրավերների շուրջ, անդրադարձել հայ-ամերիկյան բարեկամական գործընկերության զարգացման հեռանկարներին։

Президент Армении встретился с известным американским дипломатом Ричардом Хаасом
Президент Республики Армения Армен Саркисян 4 октября в Нью-Йорке встретился с известным американским дипломатом Ричардом Хаасом, который с 2003 года занимает пост Председателя американского Совета по внешним отношениям (Council on Foreign Relations).
Ричард Хаас в 1989-1993 годах занимал пост специального советника Президент США Джорджа Буша, а в 2001-2003 годах главным советником Госсекретаря США Колина Пауэла.
Президент Армен Саркисян и Ричард Хаас обменялись мыслями относительно мировой политики, международной безопасности, проблемах и вызовах южно-кавказского региона, коснулись перспектив развития армяно-американского дружественного партнёрства.