Արմեն Սարգսյանը հանդիպել է ամերիկացի հայտնի դիվանագետ Ռիչարդ Հաասի հետ
Հանրապետության նախագահ Արմեն Սարգսյանը հոկտեմբերի 4-ին Նյու Յորքում հանդիպում է ունեցել ամերիկացի հայտնի դիվանագետ Ռիչարդ Հաասի հետ, ով 2003 թվականից զբաղեցնում է ամերիկյան Արտաքին հարաբերությունների հարցով խորհրդի (Council on Foreign Relations) նախագահի պաշտոնը։
Ռիչարդ Հաասը 1989-1993 թվականներին զբաղեցրել է ԱՄՆ նախագահ Ջորջ Բուշի հատուկ խորհրդականի պաշտոնը, իսկ 2001-2003 թվականներին եղել է ԱՄՆ պետքարտուղար Քոլին Փաուելի գլխավոր խորհրդականը։
Նախագահ Արմեն Սարգսյանը եւ Ռիչարդ Հաասը մտքեր են փոխանակել համաշխարհային քաղաքականության, միջազգային անվտանգության, հարավկովկասյան տարածաշրջանի խնդիրների ու մարտահրավերների շուրջ, անդրադարձել հայ-ամերիկյան բարեկամական գործընկերության զարգացման հեռանկարներին։

President Armen Sarkissian Met with the Renowned American Diplomat Richard Haass
On October 4, in New York President Sarkisian met with the renowned American diplomat Richard Haass who has been the President of the Council on Foreign Relations since 2003.
In 1989-1993, Richard Haass was the Special Assitant to President George H. W. Bush and in 2001-2003 he served as the Principle Advisor to State Secretary Colin Powell.
President Armen Sarkissian and Richard Haass exchanged views on global politics, international security, problems and challenges of the South Caucasus region, spoke about the prospects of deeeping the Armenian-American friendly partnership.