Հնդկաստանը չի վախենում ԱՄՆ պատժամիջոցներից. Ռուսաստանը S-400 կտրամադրի Հնդկաստանին
Հնդկաստանի բանակի գլխավոր հրամանատար, գեներալ Բիփին Ռավաթը` մեկնաբանելով ԱՄՆ կողմից պատժամիջոցների կիրառման հնարավորությունը, նշել է, որ Հնդկաստանը անկախ քաղաքականություն է վարում և միշտ էլ հետաքրքրված է եղել Մոսկվայից սպառազինություն գնելու հարցում, հայտնում է NDTV-ին:
Նշենք, որ Ռուսաստանն ու Հնդկաստանը ուրբաթ օրը 5 միլիարդ դոլարի արժողությամբ պայմանագիր են կնքել, որով Ռուսաստանը S-400 «երկիր-երկինք» տեսակի հակաօդային պաշտպանության հրթիռային համակարգեր պետք է տրամադրի Հնդկաստանին:
Բիփին Ռավաթը Ռուսաստան կատարած վեցօրյա այցից հետո վերադառնալով Հնդկաստան բանակցություններ է վարում երկրի ռազմական պաշտոնյաների հետ` երկու երկրների միջև համագործակցության խորացման համար: Նրա խոսքով` Ռուսաստանը  շահագրգռված է համագործակցել Հնդկաստանի բանակի և պաշտպանական ուժերի հետ:

© Sputnik / Sergey Malgavko
Amid fears of US sanctions over the S-400 deal with Russia, Army Chief Bipin Rawat today asserted that India follows an independent policy and was also keen on getting the Kamov helicopters and other weapon systems from Moscow,'' NDTV reports.
India and Russia on Friday signed a multi-billion-dollar deal to procure the S-400 Trimuf S-400 air defence system, which could attract sanctions under the Countering American Activities Through Sanctions Act (CAATSA).
The act is primarily aimed at countering Russia, Iran and North Korea.
General Rawat, who returned Saturday night after a six-day visit to Russia, held talks with military officials of that country to enhance cooperation between the two countries. He said the Russians were very keen in associating with the Indian Army and defence forces.
"Because they do understand that we are a strong Army, capable of standing up to what is right for us based on our strategic thought process," he said.