Երևանի նորընտիր քաղաքապետի երդման արարողությունը տեղի կունենա հոկտեմբերի 13-ին
Երևանի նորընտիր քաղաքապետ Հայկ Մարությանի երդմնակալության արարողությունը տեղի կունենա հոկտեմբերի 13-ին ժամը  12:00-ին Երևանի քաղաքապետարանում հրավիրված Երևանի ավագանու նիստում:
«Արմենպրես»-ի հաղորդմամբ`այս մասին նորընտիր ավագանու անդրանիկ նիստին ասաց  Երևանի քաղաքապետարանի աշխատակազմի քարտուղար Սերգեյ Մակարյանը: Նրա խոսքով`նիստին մասնակցելու համար հրավիրվել են ՀՀ բարձրաստիճան պաշտոնյաներ, պետական և հասարակական, մշակութային, եկեղեցական գործիչներ, պատվավոր հյուրեր:
Ավագանու առաջին նիստի ժամանակ ձևավորվեց հաշվիչ հանձնաժողովի կազմը: «Իմ քայլը» դաշինքից ընտրվեց  Էդուարդ Ավետիսյանը, «Բարգավաճ Հայաստան» կուսակցությունից Մարկոս Հարությունյանը, «Լույս» խմբակցությունից  Անի Խաչատրյանը:

Инаугурация нового мэра Еревана Айка Марутяна состоится 13 октября
Инаугурации нового мэра Еревана Айка Марутяна состоится 13 октября. Соответствующее решение принято на первом заседании нового Совета старейшин 10 октября.
Как передает "Арменпресс", церемония инаугурации начнется в 12:00 13 октября, на заседании Совета старейшин Еревана, о чем сообщил секретарь администрации мэрии Еревана Сергей Макарян. По его словам, будут приглашены официальные лица, общественные деятели, представители культуры, церкви, пресса и пр.
На первом заседании Совета старейшин Еревана была сформирована счетная комиссия в составе Эдуарда Аветисяна из блока "Мой шаг", Маркоса Арутюняна из ППА и Ани Хачатрян из блока "Луйс".