Ստեփանակերտը զարգացնում է համագործակցությունը ֆրանսիական Վալանսի հետ
Արցախի Հանրապետության նախագահ Բակո Սահակյանը հոկտեմբերի 10-ին ընդունել է Ֆրանսիայի Վալանս քաղաքի պատվիրակությանը՝ քաղաքապետ Նիկոլա Դարագոնի գլխավորությամբ:
Արցախի նախագահի մամուլի գրասենյակից  հայտնում են, որ հանդիպմանը քննարկվել են քույր քաղաքների համաձայնության շրջանակներում մայրաքաղաք Ստեփանակերտի և Վալանսի միջև կապերի հետագա զարգացմանը վերաբերող հարցեր:
Նախագահ Սահակյանը գոհունակությամբ նշել է, որ երկկողմ հարաբերությունները զարգանում են դինամիկ կերպով՝ ընդգծելով, որ Արցախը կարևորում է Ֆրանսիայի տարբեր քաղաքների հետ փոխգործակցության ընդլայնումը և խորացումը:

Stepanakert Is Enhensing Ties With French Town Valence
On 10 October President of Artsakh Republic Bako Sahakyan received the delegation of the French town of Valence headed by its mayor Nicolas Daragon.
Issues related to the further development of ties between Stepanakert and Valence within the framework of twin towns' agreement were discussed during the meeting.
President Sahakyan noted with satisfaction that bilateral relations were developing dynamically, underlining that expanding and deepening cooperation with different towns of France was of special importance for Artsakh.