Նիկոլ Փաշինյանը ցավակցական հեռագիր է հղել ԱՄՆ նախագահ Դոնալդ Թրամփին
Նիկոլ Փաշինյանը ցավակցական հեռագիր է հղել ԱՄՆ նախագահ Դոնալդ Թրամփին Փիթսբուրգի սինագոգում տեղի ունեցած ողբերգության կապակցությամբ, որի հետևանքով զոհվել են մեկ տասնյակից ավելի մարդիկ: Ցավակցական հեռագրում, մասնավորապես, ասված է.
«Խոր ցավով տեղեկացանք Փիթսբուրգի սինագոգում մեկ տասնյակից ավել անմեղ մարդկանց կյանքը խլած հարձակման մասին։
Խստորեն դատապարտում ենք բռնության ու անհանդուրժողականության այս զազրելի դրսևորումը և մեր համերաշխությունը հայտնում աշխարհում այլատյացության դեմ միասնական պայքար մղելու կոչերին։
Հայաստանի ժողովրդի և անձամբ իմ անունից խորին ցավակցություն եմ հայտնում Ձեզ և ամերիկյան ողջ ժողովրդին։ Խնդրում եմ սփոփանքի և տոկունության խոսքեր փոխանցել զոհվածների և վիրավորների հարազատներին»։

Никол Пашинян направил телеграмму соболезнования президенту США
Исполняющий обязанности премьер-министра Армении Никол Пашинян направил телеграмму соболезнования президенту США Дональду Трампу в связи с трагедией в синагоге в Питсбурге, ставшей причиной гибели более десятка людей.
В послании, в частности, говорится: "С глубокой скорбью узнал о нападении на синагогу в Питсбурге, ставшим причиной гибели более десятка людей.
Мы решительно осуждаем это ужасное проявление насилия и нетерпимости, выражаем нашу солидарность с призывом к общей борьбе против ксенофобии в мире.
От имени народа Армении и от себя лично выражаю глубокие соболезнования Вам и всему американскому народу. Прошу передать слова утешения и пожелания стойкости родственникам погибших и раненых".