Քննարկվել են Հայաստան-Սփյուռք կապերի ամրապնդմանը վերաբերող հարցեր
Վարչապետի պաշտոնակատար Նիկոլ Փաշինյանն ընդունել է Ռամկավար ազատական կուսակցության կենտրոնական վարչության անդամներին:
Հանդիպման ընթացքում քննարկվել են Հայաստան-Սփյուռք կապերի ամրապնդմանը և Հայաստանում տեղի ունեցող քաղաքական իրադարձություններին վերաբերող հարցեր:
Նիկոլ Փաշինյանը հույս է հայտնել, որ ընթացող գործընթացները դրական ազդեցություն կունենան Հայաստանում ՌԱԿ-ի գործունեության վրա և նոր թափ կհաղորդեն կուսակցության զարգացմանն ու քաղաքական պրոցեսներին ներգրավվածության բարձրացմանը:
ՌԱԿ կենտրոնական վարչության անդամները պատրաստակամություն են հայտնել կուսակցության արտերկրի կառույցների գործունեությամբ նոր ազդակ հաղորդել սփյուռքի հսկայական ներուժի իրացմանը՝ ի նպաստ հայրենիքի զարգացման: Նրանք նշել են, որ մտադիր են առաջիկայում Երևանում սփյուռքահայ գործարարների մասնակցությամբ կազմակերպել տնտեսական համաժողով, որի ընթացքում վերջիններս կկարողանան ծանոթանալ Հայաստանում առկա ներդրումային միջավայրին և նախանշել նորանոր ծրագրեր:
Նիկոլ Փաշինյանը ողջունել է նախաձեռնությունը և առաջարկել այդ ուղղությամբ համագործակցել ՀՀ կառավարության համապատասխան մարմինների հետ:

Обсуждены вопросы укрепления связей Армения-Диаспора
Исполняющий обязанности премьер-министра Армении Никол Пашинян принял членов центрального правления Либерально-демократической партии “Рамкавар азатакан”.
На встрече были обсуждены вопросы, связанные с укреплением связей Армения-Диаспора и политическими событиями в Армении.
Никол Пашинян выразил надежду на то, что текущие процессы окажут положительное влияние на деятельность партии "Рамкавар азатакан" в Армении и придадут новый импульс развитию партии и повышению ее вовлеченности в политические процессы.
Члены центрального правления Либерально-демократической партии "Рамкавар азатакан" выразили готовность придать новый импульс деятельности зарубежных структур партии для реализации огромного потенциала диаспоры на благо развития Родины. Они отметили, что намерены организовать в Ереване экономический форум с участием армянских бизнесменов диаспоры, в ходе которого они смогут ознакомиться с существующим в Армении инвестиционным климатом и наметить новые программы.
Никол Пашинян приветствовал инициативу и предложил сотрудничать с соответствующими органами правительства Армении в этом направлении.