Թրամփի հետ սկանդալից հետո CNN-ի լրագրողին զրկել են Սպիտակ տուն մուտքի թույլտվությունից
Սպիտակ տունը կասեցրել է CNN–ի թղթակից Ջիմ Ակոստի անցագրի գործողությունը նոյեմբերի 7-ին նախագահ Դոնալդ Թրամփի ասուլիսի ժամանակ տեղի ունեցած միջադեպի պատճառով:
Հիշեցնենք, Սպիտակ տանը ճեպազրույցի ժամանակ Ակոստը Թրամփին միգրանտների մասին հարց է տվել` առաջացնելով նախագահի դժգոհությունը, ինչը վերաճել է լեզվակռվի: Միջադեպի ժամանակ աշխատակցուհիներից մեկը փորձել է վերցնել լրագրողի միկրոֆոնը, սակայն վերջինս դիմադրություն է ցույց տվել:
Սպիտակ տան մամուլի քարտուղար Սառա Սանդերսը նշել է, որ նման պահվածքը անհարգալից վերաբերմունք է մյուս թղթակիցների նկատմամբ, քանի որ արդյունքում նրանք զրկվում են հարց տալու հնարավորությունից:

Журналиста CNN лишили допуска в Белый дом после скандала с Трампом
Белый Дом приостановил действие пропуска журналиста после инцидента с президентом США Дональдом Трампом во время пресс-конференции 7 ноября. Об этом, как передает Корреспондент, сообщила пресс-секретарь Белого дома Сара Сандерс в Twitter.
Напомним, во время брифинга в Белом доме корреспондент CNN Джиме Акоста задал Трампу вопрос о мигрантах, чем вызвал недовольство американского лидера, которое переросло в словесную перепалку. Во время инцидента одна из сотрудниц администрации пыталась забрать у журналиста микрофон, но сразу ей это не удалось.
По словам Сандерс, поведение Акосты, который позволял вольности по отношению к женщине-стажеру в Белом доме, является неприемлемым. Также в Белом доме указали, что такое поведение является проявлением неуважения к другим корреспондентам, не давая им возможности задать свои вопросы президенту.