Պորոշենկոն Դոնբասի բնակիչներին կոչ է արել չմասնակցել ընտրություններին
Ուկրաինայի նախագահ Պյոտր Պորոշենկոն կոչ է արել Դոնեցկի և Լուգանսկի բնակիչներին չմասնակցել կիրակի կայանալիք ազգային խորհուրդների ղեկավարների և պատգամավորների ընտրություններին: Հայտարարությունը հրապարակվել է Ուկրաինայի ղեկավարի ֆեյբուքյան էջում, հայտնում է Tert.am-ը:
Պորոշենկոն նշել է, որ սպասվող ընտրությունների հետևում կանգնած է Ռուսաստանը, որը փորձում է  Դոնբասում «իր մարդկանց» նշանակել: «Կոչ եմ անում այն ուկրաինացիներին, որոնք ստիպված են բնակվել օկուպացված տարածքներում, չմասնակցել կեղծ ընտրություններին, ձայն չտալ որևէ թեկնածուի», -ասել է Պյոտր Պորոշենկոն:
Այսօր՝ նոյեմբերի 11-ին, Դոնեցկի և Լուգանսկի շրջաններում մեկնարկել են ազգային խորհուրդների ղեկավարների և պատգամավորների ընտրությունները:

Порошенко призвал украинцев на оккупированном Донбассе не голосовать на фейковых выборах
Президент Украины Петр Порошенко призвал украинцев, живущих на оккупированном Донбассе, не голосовать на фейковых выборах 11 ноября. Об этом президент заявил во время своего визита в Париж, видео опубликовано в Facebook странице президента, передает 112.ua.
"Обращаюсь к тем украинцам, которые сейчас вынуждены проживать на оккупированных территориях - не отдавайте свой голос, не участвуйте в фейковых выборах", - заявил Порошенко.
Президент добавил, что за так называемыми выборами на оккупированных территориях Донецкой и Луганской областей стоит Россия, чтобы выбрать уже назначенных ими марионеток.