Ինտրաքոմ Տելեկոմ և Ինտելլեկ Դիզայն Արենան ներկայացնում են հայկական բանկային շուկայի թվային վերափոխման մոդել
IT World Canada
Տեղեկատվական տեխնոլոգիաների և հեռահաղորդակցության ոլորտում հայտնի ինտեգրատոր Ինտրաքոմ Տելեկոմ ընկերությունը և ֆինանսաբանկային և ապահովագրական շուկաներին տեխնոլոգիական լուծումներ առաջարկող համաշխարհային առաջատար ընկերություններից մեկի` Ինտելլեկ Դիզայն Արենա ընկերության հետ համատեղ ներկայացրել են “Ինտրալլեկ բանկային լուծումները”: Այն միասնական, ամպային տեխնոլոգիաների վրա հիմնված առաջարկ է, որը թույլ կտա առավել անվտանգ և արդյունավետ կերպով ամբողջովին թվայնացնել հայկական առևտրային բանկերի գործառնությունները: Այս մասին տեղեկանում ենք Ինտրաքոմ Տելեկոմի հաղորդագրությունից:
Գործընկեր կազմակերպությունները Հայաստանի բանկային ոլորտի համար կազմակերպել էին բանկային համակարգերի թվայնացման վերաբերյալ միջոցառում, որը տեղի ունեցավ սույն թվականի նոյեմբերի 8-ին, Երևանում: Միջոցառման ընթացքում Ինտելլեկտ Դիզայն և Ինտրաքոմ Տելեքոմ ընկերությունների բարձրաստիճան ղեկավարները մասնակից բանկերին ներկայացրեցին բանկային ոլորտին սպասվող մարտահրավերները և այն, թե ինչ առավելություններ, օգուտներ և նոր հնարավորություններ կընձեռի համատեղ ներկայացվող մոդելը ֆինանսաբանկային հաստատություններին: Մասնավորապես, Ինտրալլեկտ բանկային լուծումը, ամբողջովին համապատասխանեցված լինելով ՀՀ օրենքներին, բանկերին հնարավորություն կտա օպտիմալացնել TCO-ն (Total Cost of Ownership), թվայնացնել գործառնությունները և առանձնանալ շուկային առաջարկվող պրոդուկտների նորարարական մոտեցումներով:
Ինտրալլեկտի ամբողջական թվայնացված և ինտեգրացված ամպային բանկային համակարգը տրամադրում է 360⁰ թվային միջավայր: Արտաքին թվային միջավայրը թույլ է տալիս լավագույնս սպասարկել հաճախորդներին, իսկ  ներքինն էականորեն բարելավում է գործառնությունները:
Ինտելլեկտ Դիզայն ընկերությունն Ինտրաքոմ Հայաստանի (Ինտրաքոմ Տելեկոմ խմբի անդամ) հետ համատեղ հաջողությամբ իրականացնում են բանկային ծրագրի թվային վերափոխումը նաև ՀՀ Կենտրոնական բանկում:

Intracom Telecom and Intellect Design Arena Transform the Digital Banking Systems in Armenia
Intracom Telecom, a global telecommunication and IT systems and solutions vendor, together with Intellect Design Arena, a global leader in financial technology for banking, insurance and other financial services, announced the introduction of “Intrallect Banking Solutions”, a novel joint cloud-based proposition, enabling the end-to-end digitalization of the Armenian commercial banks operations in the most secure, efficient and scalable manner. Intracom Telecom's press release informs about this.
The partnering companies organized on November 8, 2018, a dedicated event on the transformation of digital banking systems of the Armenian banking sector in the city of Yerevan, Armenia. During the event, Intellect Design’s and Intracom Telecom’s top-level managers analyzed to the participating banks  the future challenges that the banking sector will face and presented a number of differentiating factors that allow organizations and financial institutions to benefit from this joint innovative solution. More specifically, with Intrallect Banking Solution, banks are able to optimize TCO, digitize operations, differentiate in the market by launching innovative product offerings and offer unsurpassed customer service experience, all via a digital model designed for the Armenian regulatory framework and ways of working.
Intrallect’s end to end integrated Digital Core banking-on-the-cloud is a truly digital solution, as it brings a Powerful differentiator, the Digital 360 Proposition. Digital Outside drives superior customer experience and Digital Inside drives significant operational efficiency.
Intellect Design together with Intracom Armenia, member of Intracom Telecom Group, are already implementing with great success a core banking transformation project in the Central Bank of Armenia.