Արցախի ԱԺ նախագահը շնորհավորական նամակներ է ուղարկել ԱՄՆ Կոնգրես
Արցախի Հանրապետության Ազգային ժողովի նախագահ Աշոտ Ղուլյանը նոյեմբերի 14-ին շնորհավորական նամակներ է ուղարկել դաշնային Կոնգրեսի և նահանգային խորհրդարանների միջանկյալ ընտրություններում հաղթած ԱՄՆ մի խումբ օրենսդիրների:
«Արցախի ժողովուրդը մեծապես գնահատում է Ձեր աջակցությունը հայկական նշանակության հարցերում: Հույս ենք հայտնում, որ Ձեր հետագա գործունեությունը կշարունակի նպաստել մարդու իրավունքների, ժողովրդավարության ամրապնդմանը և ժողովուրդների ազատ ինքնորոշման անքակտելի իրավունքի ճանաչմանը», - նշված է շնորհավորական նամակներում:
Հիշեցնենք, որ նոյեմբերի 6-ին կայացած ընտրությունների արդյունքում վերընտրվել են ԱՄՆ Ներկայացուցիչների պալատի Հայկական հանձնախմբի անդամ և Արցախի բարեկամ մի խումբ կոնգրեսականներ, այդ թվում՝ Ֆրենկ Փալոունը, Դեյվիդ Վալադեոն, Ջեկի Սփիերը, Գուս Բիլիրակիսը, Աննա Էշուն, Ջուդի Չուն, Ադամ Շիֆը և Թուլսի Գեբբըրդը: Ընտրությունների արդյունքում Կոնգրեսի անդամ է ընտրվել նաև հայկական արմատներով Էնթոնի Բրինդիսին:

Artsakh Parliament President Sent Congratulatory Letters to the US Congress
On November 14, President of the National Assembly of the Republic of Artsakh Ashot Ghoulyan sent congratulatory letters to a group of US lawmakers on the victories in the midterm elections to the Federal Congress and State legislatures.
"Artsakh people greatly appreciate your support on the issues of Armenian significance. We hope that your further activities will contribute to the strengthening of democracy and ensuring the recognition of the inalienable right of peoples to self-determination," the congratulatory letters read.
Note, by the results of the November 6th midterm elections, lawmakers from the Congressional Caucus on Armenian Issues and a group of Artsakh friends have been re-elected to the US Congress, including Frank Pallone, David Valadao, Jackie Speier, Adam Schiff, Gus Bilirakis, Anna Eshoo, Judy Chu and Tulsi Gebbard. Anthony Brindisi, an Armenian American, has also been elected to the US Congress.