ԶԼՄ. Իսրայելում արտահերթ խորհրդարանական ընտրություններ կանցկացվեն
Իսրայելում արտահերթ  խորհրդարանական ընտրություններ են սպասվում, որի օրը կիրակի կհամաձայնեցնեն, հաղորդում է «ՌԻԱ Նովոստին»՝ հղում կատարելով «Կան» ռադիոկայանին:
Արտահերթ ընտրությունների անցկացումը, որոնց արդյունքում ձևավորվելու է նոր կառավարություն և նշանակվելու է նրա ղեկավարը, ենթադրում է, որ խորհրդարանը ինքնալուծարման մասին օրենք կընդունի՝ որոշելով  համաժողովրդական քվեարկության օրը:
«Կառավարության գոյության շարունակման համար հնարավորություն չկա: Կիրակի ընտրությունների օրը կհամաձայնեցվի կոալիցիոն կուսակցությունների առաջնորդների հետ», - հայտնում է ռադիոն:

СМИ: В Израиле пройдут досрочные парламентские выборы
Израилю предстоят досрочные парламентские выборы, дату которых будут согласовывать в воскресенье, как сообщает ''РИА Новости'', об этом передает радиостанция "Кан" по итогам встречи премьер-министра Биньямина Нетаньяху с одним из ключевых коалиционных партнеров.
Проведение всенародного голосования, по итогам которого будет определен новый состав парламента, сформировано правительство и назначен его глава, предполагает, что депутаты Кнессета примут закон о самороспуске с определением даты выборов.
"Нет возможности для продолжения существования правительства. В воскресенье дата выборов будет согласовываться между лидерами коалиционных партий", - передает радио.