Նիկոլ Փաշինյանն ընդունել է «Քրոնիմետ Մայնինգ» ընկերության խորհրդի նախագահ Գյունթեր Պիլարսկուն
Վարչապետի պաշտոնակատար Նիկոլ Փաշինյանը նոյեմբերի 20-ին ընդունել է գերմանական «Քրոնիմետ Մայնինգ» ընկերության խորհրդի նախագահ, Գերմանիայի Բադեն Վյուրթեմբերգ երկրամասում Հայաստանի պատվո հյուպատոս Գյունթեր Պիլարսկուն։
Զրուցակիցները քննարկել են երկկողմ համագործակցությանը և Հայաստանում ընկերության կողմից իրականացվող ներդրումային ծրագրերին վերաբերող հարցեր: Անդրադարձ է եղել, մասնավորապես, Զանգեզուրի պղնձամոլիբդենային կոմբինատի ընթացիկ գործունեությանը և զարգացման ծրագրերին։
Վարչապետի պաշտոնակատարը, ողջունելով «Քրոնիմետ Մայնինգ» ընկերության գործունեությունը մեր երկրում, նշել է, որ կառավարությունը խրախուսում է օտարերկրյա ներդրումների շարունակական ներգրավումը Հայաստանի տնտեսությունում և կառավարման առաջադեմ մշակույթի ներդրումը: Նիկոլ Փաշինյանն ընդգծել է նաև ՀՀ հանքարդյունաբերության ոլորտում գործունեություն ծավալող ձեռնարկությունների կողմից բնապահպանական և աշխատանքային չափանիշների պահպանման կարևորությունը: Գյունթեր Պիլարսկին, կարևորելով Նիկոլ Փաշինյանի նախանշած ստանդարտների դերը, նշել է, որ ընկերությունը շարունակաբար աշխատում է գործունեության արդյունավետության բարձրացման ուղղությամբ:

Пашинян принял председателя совета немецкой компании "Cronimet Mining" Гюнтера Пиларского
Исполняющий обязанности премьер-министра Никол Пашинян 20 ноября принял председателя совета немецкой компании "Cronimet Mining", почетного консула Армении в земле Баден-Вюртемберг Гюнтера Пиларского.
Собеседники обсудили вопросы, связанные с двусторонним сотрудничеством и реализуемыми компанией в Армении инвестиционными программами. В частности, были затронуты текущая деятельность и программы развития Зангезурского медно-молибденового комбината.
Приветствуя деятельность компании "Cronimet Mining" в Армении, исполняющий обязанности премьер-министра отметил, что правительство поощряет продолжительное привлечение иностранных инвестиций в экономику Армении и внедрение передовой культуры управления. Никол Пашинян также подчеркнул важность соблюдения работающими в горнодобывающей отрасли Армении предприятиями экологических и рабочих стандартов. Подчеркнув важность отмеченных Николом Пашиняном стандартов, Гюнтер Пиларский отметил, что компания постоянно работает над повышением эффективности своей деятельности.