Նիկոլ Փաշինյանն ընդունել է «Քրոնիմետ Մայնինգ» ընկերության խորհրդի նախագահ Գյունթեր Պիլարսկուն
Վարչապետի պաշտոնակատար Նիկոլ Փաշինյանը նոյեմբերի 20-ին ընդունել է գերմանական «Քրոնիմետ Մայնինգ» ընկերության խորհրդի նախագահ, Գերմանիայի Բադեն Վյուրթեմբերգ երկրամասում Հայաստանի պատվո հյուպատոս Գյունթեր Պիլարսկուն։
Զրուցակիցները քննարկել են երկկողմ համագործակցությանը և Հայաստանում ընկերության կողմից իրականացվող ներդրումային ծրագրերին վերաբերող հարցեր: Անդրադարձ է եղել, մասնավորապես, Զանգեզուրի պղնձամոլիբդենային կոմբինատի ընթացիկ գործունեությանը և զարգացման ծրագրերին։
Վարչապետի պաշտոնակատարը, ողջունելով «Քրոնիմետ Մայնինգ» ընկերության գործունեությունը մեր երկրում, նշել է, որ կառավարությունը խրախուսում է օտարերկրյա ներդրումների շարունակական ներգրավումը Հայաստանի տնտեսությունում և կառավարման առաջադեմ մշակույթի ներդրումը: Նիկոլ Փաշինյանն ընդգծել է նաև ՀՀ հանքարդյունաբերության ոլորտում գործունեություն ծավալող ձեռնարկությունների կողմից բնապահպանական և աշխատանքային չափանիշների պահպանման կարևորությունը: Գյունթեր Պիլարսկին, կարևորելով Նիկոլ Փաշինյանի նախանշած ստանդարտների դերը, նշել է, որ ընկերությունը շարունակաբար աշխատում է գործունեության արդյունավետության բարձրացման ուղղությամբ:

Acting Prime Minister Nikol Pashinyan received Günter Pilarsky, Chairman of the Board of CRONIMET Mining AG (Germany) and Honorary Consul of the Republic of Armenia to Baden-Württemberg.
The interlocutors discussed issues related to bilateral relations and CRONIMET Mining’s investment projects in Armenia. The parties specifically touched upon the ongoing activities and development projects of Zangezur Copper and Molybdenum Combine.
Welcoming CRONIMET Mining’s activities in our country, the Acting Prime Minister noted that the Government of Armenia is eager to see new foreign investments and a new business culture coming to Armenia. Nikol Pashinyan simultaneously stressed the need for mining enterprises to abide by environmental and labor standards in Armenia.
Mindful of the importance of environmental standards, Günter Pilarsky assured that the Company is consistently endeavoring to raise the effectiveness of its activities.