ԱՄՆ-ը դադարեցրել է ֆինանսական օգնությունը Պակիստանին
Միացյալ Նահանգները դադարեցրել Է վճարումները Պակիստանին, քանի որ Իսլամաբադը ոչ մի ջանք չի գործադրում Վաշինգտոնին օգնելու համար: Նոյեմբերի 20-ին այս մասին հայտարարել Է ԱՄՆ-ի նախագահ Դոնալդ Թրամփը՝ Սպիտակ տան բացատում պատասխանելով լրագրողների հարցերին, տեղեկացնում Է «Արմենպրես»-ը:
«Ես ցանկանում եմ, որ Պակիստանն օգնի մեզ: Մենք այլևս 1,3 միլիարդ դոլար չենք վճարում Պակիստանին: Մենք նրանց ոչինչ չենք վճարում, որովհետև նրանք ոչինչ չեն արել մեզ օգնելու համար»,- ասել Է նա:
Նոյեմբերի 18-ին Fox News հեռուստաալիքին տված հարցազրույցում Թրամփը հայտարարել Էր, որ Իսլամաբադը «ոչինչ չի անում» Վաշինգտոնի համար՝ նկատի ունենալով պայքարն ահաբեկչության դեմ: Նոյեմբերի 19-ին Թրամփը Twitter-ում գրել Էր, որ Պակիստանն այն երկրներից մեկն Է, որը շատ բան Է վերցրել ԱՄՆ-ից, բայց փոխարենը ոչինչ չի տվել, հաղորդել Է ՏԱՍՍ-ը:

US Suspends Financial Aid to Pakistan
The United States has suspended the payments to Pakistan as Islamabad has done nothing for Washington, US President Donald Trump said, Armenpress reports citing TASS.
"I want Pakistan to help us. We no longer pay 1.3 billion USD to Pakistan. We pay them nothing because they did nothing to help us", Trump said.
On November 19 Trump tweeted noting: "We no longer pay Pakistan the $Billions because they would take our money and do nothing for us. They were just one of many countries that take from the United States without giving anything in return. That’s ENDING!"