Բակո Սահակյանը Լոս Անջելես քաղաքում հանդիպում է ունեցել Ամերիկայի հայկական համագումարի Արևմտյան ափի ներկայացուցիչների հետ
Արցախի Հանրապետության Նախագահ Բակո Սահակյանը նոյեմբերի 21-ին Լոս Անջելես քաղաքում հանդիպում է ունեցել Ամերիկայի հայկական համագումարի Արևմտյան ափի ներկայացուցիչների հետ:
Նախագահը բարձր է գնահատել հայկական համագումարի գործունեությունը համազգային խնդիրների լուծման և Հայրենիք-Սփյուռք կապերի ամրապնդման գործում՝ գոհունակությամբ նշելով Արցախի հետ համագործակցության բարձր մակարդակը:
Հանդիպմանը մասնակցում էին Հայ Առաքելական Եկեղեցու Արցախի թեմի առաջնորդ Պարգև արքեպիսկոպոս Մարտիրոսյանը, պաշտոնատար այլ անձինք:

NKR President Bako Sahakyan Meets representatives of the Armenian Assembly of America Western Region
On 21 November Artsakh Republic President Bako Sahakyan met in Los Angeles with representatives of the Armenian Assembly of America Western Region.
The President commended the Assembly's activity in solving issues of pan-Armenian significance and enhancing the Homeland-Diaspora ties, expressing his satisfaction with the high level of cooperation with Artsakh.
Primate of the Artsakh Diocese of the Armenian Apostolic Church Archbishop Pargev Martirosyan and other officials took part at the meeting.