Բակո Սահակյանը Լոս Անջելես քաղաքում հանդիպում է ունեցել Ամերիկայի հայկական համագումարի Արևմտյան ափի ներկայացուցիչների հետ
Արցախի Հանրապետության Նախագահ Բակո Սահակյանը նոյեմբերի 21-ին Լոս Անջելես քաղաքում հանդիպում է ունեցել Ամերիկայի հայկական համագումարի Արևմտյան ափի ներկայացուցիչների հետ:
Նախագահը բարձր է գնահատել հայկական համագումարի գործունեությունը համազգային խնդիրների լուծման և Հայրենիք-Սփյուռք կապերի ամրապնդման գործում՝ գոհունակությամբ նշելով Արցախի հետ համագործակցության բարձր մակարդակը:
Հանդիպմանը մասնակցում էին Հայ Առաքելական Եկեղեցու Արցախի թեմի առաջնորդ Պարգև արքեպիսկոպոս Մարտիրոսյանը, պաշտոնատար այլ անձինք:

В Лос-Анджелесе президент Арцаха встретился с представителями западного отделения Армянской Ассамблеи Америки
В Лос-Анджелесе президент Республики Арцах Бако Саакян 21 ноября встретился с представителями западного отделения Армянской Ассамблеи Америки.
Президент высоко оценил деятельность Армянской ассамблеи в решении общенациональных задач и укреплении связей между Родиной и Диаспорой, с удовлетворением отметив высокий уровень сотрудничества с Арцахом.
Во встрече приняли участие предводитель Арцахской епархии Армянской Апостольской Церкви архиепископ Паргев Мартиросян и ряд должностных лиц.