Բակո Սահակյանը մասնակցել է Ոստիկանության ծառայողի օրվան նվիրված տոնական միջոցառմանը
Արցախի Հանրապետության Նախագահ Բակո Սահակյանը նոյեմբերի 30-ին մասնակցել է Ոստիկանության ծառայողի օրվան նվիրված տոնական միջոցառմանը: Այս մասին հաղորդում են Արցախի Հանրապետության նախագահի տեղեկատվության գլխավոր վարչությունից:
Նախագահը շնորհավորել է ոստիկանության համակարգի աշխատակիցներին և վետերաններին մասնագիտական տոնի առթիվ, արժևորել նրանց ծառայությունը, կանգ առել մի շարք խնդիրների և անելիքների վրա:
Ծառայողական պարտականությունները բարեխղճորեն կատարելու, ծառայության ընթացքում բարձր արդյունքների հասնելու համար և մասնագիտական տոնի կապակցությամբ երկրի ղեկավարը պետական պարգևներ է հանձնել համակարգի մի խումբ աշխատակիցների և մեկ աշխատակցի շնորհել ոստիկանության գնդապետի կոչում: Միջոցառմանը ներկա էին ՀՀ ոստիկանության պետ Վալերիյ Օսիպյանը, պաշտոնատար այլ անձինք:

Президент Арцаха принял участие в праздничном мероприятии, посвященном Дню служащего полиции
30 ноября президент Республики Арцах Бако Саакян принял участие в праздничном мероприятии, посвященном Дню служащего полиции.
Президент поздравил сотрудников и ветеранов системы органов полиции с профессиональным праздником, отметил важность их службы, остановившись на ряде задач и планов.
За добросовестное выполнение служебных обязанностей, достижение высоких результатов в ходе службы и по случаю профессионального праздника глава государства вручил государственные награды группе сотрудников системы и присвоил звание полковника полиции одному сотруднику.
На мероприятии присутствовали начальник полиции Республики Армения Валерий Осипян, другие должностные лица.