Բակո Սահակյանը ցավակցական հեռագիր է հղել զոհված օդաչուների ընտանիքներին
Արցախի Հանրապետության Նախագահ Բակո Սահակյանը դեկտեմբերի 5-ին ցավակցական հեռագիր է հղել ՀՀ ԶՈՒ ռազմական ինքնաթիռի վթարի հետեւանքով զոհված օդաչուների ընտանիքներին:
«Արցախի ողջ բնակչությունը խոր ցավով ու կսկիծով տեղեկացավ Հայաստանի Հանրապետության զինուժի օդաչուներ Արմեն Բաբայանի եւ Մովսես Մանուկյանի ողբերգական մահվան մասին:
Նրանք երկուսն էլ եղել են բարձր կարգի օդաչուներ՝ օժտված մեծ հայրենասիրությամբ ու քաղաքացիական բարձր գիտակցությամբ:
Հայրենիքի նվիրյալ զավակների պայծառ հիշատակը միշտ վառ կմնա մեր հիշողության մեջ:
Արցախի ժողովրդի, իշխանությունների եւ անձամբ իմ անունից ցավակցություն ու զորակցություն եմ հայտնում անդառնալի կորստի կապակցությամբ եւ մաղթում տոկունություն ու ոգու կորով»:

Бако Саакян направил соболезнования семьям погибших летчиков
5 декабря Президент Республики Арцах Бако Саакян направил телеграмму соболезнования семьям летчиков, погибших в результате авиакатастрофы военного самолета ВС Республики Армения.
"Все население Арцаха с глубокой болью узнало о трагической гибели летчиков Вооруженных сил Республики Армения Армена Бабаяна и Мовсеса Манукяна.
Они были летчиками высокого класса, наделенными большим патриотизмом и высоким гражданским сознанием.
Светлая память преданных сынов Родины навсегда останется в наших сердцах.
От имени народа, властей Арцаха и от себя лично выражаю соболезнования в связи с невосполнимой утратой и желаю стойкости и крепости духа".