Նիկոլ Փաշինյանը ներկա է գտնվել «Սպիտակի երկրաշարժ» թեմային նվիրված նամականիշի մարման արարողությանը
Վարչապետի պաշտոնակատար Նիկոլ Փաշինյանը Գյումրիի քաղաքապետարանում ՀՀ կառավարության արտագնա նիստից առաջ ներկա է գտնվել «Հայփոստ» ՓԲԸ կողմից «Սպիտակի երկրաշարժ» թեմային նվիրված նամականիշի մարման արարողությանը: Նամականիշը մարել են ՀՀ տրանսպորտի, կապի և տեղեկատվական տեխնոլոգիաների նախարարի պաշտոնակատար Հակոբ Արշակյանը, ՀՀ արտակարգ իրավիճակների նախարարի պաշտոնակատար Ֆելիքս Ցոլակյանը, Գյումրիի քաղաքապետ Սամվել Բալասանյանը և Հայփոստ» ՓԲԸ խորհրդի նախագահ Խուան Պաբլո Գեչիջյանը:
Նամականիշի վրա կոլաժի տեսքով պատկերված են 1988 թվականի դեկտեմբերի 7-ի ավերիչ երկրաշարժի տեսարաններ, ավերված շենքեր, փրկարարական աշխատանքներ և Գյումրու Անկախության հրապարակի ժամացույցը, որը ցույց է տալիս երկրաշարժի ժամը:
230 դրամ անվանական արժեքով նամականիշը տպագրված է Ֆրանսիայի Cartor տպագրատանը` 30 հազար տպաքանակով: Նամականիշի դիզայնի հեղինակն է «Հայփոստ» ՓԲԸ գլխավոր դիզայներ Վահագն Մկրտչյանը:

Пашинян присутствовал на церемонии погашения почтовой марки на тему "Землетрясение Спитака"
Исполняющий обязанности премьер-министра Армении Никол Пашинян в мэрии Гюмри до начала выездного заседания правительства присутствовал на церемонии погашения почтовой марки на тему "Землетрясение Спитака". Марку погасили и.о. министра транспорта, связи и информационных технологий Акоп Аршакян, и.о. министра по чрезвычайным ситуациям Феликс Цолакян, мэр Гюмри Самвел Баласанян и председатель совета ЗАО "Айпост" Хуан Пабло Гечиджян.
На почтовой марке в виде коллажа представлены кадры разрушительного землетрясения 7 декабря 1988 года: обрушенные здания, спасательные работы и часы на площади Свободы города Гюмри, которые показывают время, когда произошла трагедия.
Номинал почтовой марки - 230 драмов. Почтовая марка отпечатана в типографии "Cartor" во Франции тиражом в 30 000 экземпляров. Автором дизайна марки является главный дизайнер ЗАО "Айпост" Ваагн Мкртчян.