Նիկոլ Փաշինյանը ներկա է գտնվել «Սպիտակի երկրաշարժ» թեմային նվիրված նամականիշի մարման արարողությանը
Վարչապետի պաշտոնակատար Նիկոլ Փաշինյանը Գյումրիի քաղաքապետարանում ՀՀ կառավարության արտագնա նիստից առաջ ներկա է գտնվել «Հայփոստ» ՓԲԸ կողմից «Սպիտակի երկրաշարժ» թեմային նվիրված նամականիշի մարման արարողությանը: Նամականիշը մարել են ՀՀ տրանսպորտի, կապի և տեղեկատվական տեխնոլոգիաների նախարարի պաշտոնակատար Հակոբ Արշակյանը, ՀՀ արտակարգ իրավիճակների նախարարի պաշտոնակատար Ֆելիքս Ցոլակյանը, Գյումրիի քաղաքապետ Սամվել Բալասանյանը և Հայփոստ» ՓԲԸ խորհրդի նախագահ Խուան Պաբլո Գեչիջյանը:
Նամականիշի վրա կոլաժի տեսքով պատկերված են 1988 թվականի դեկտեմբերի 7-ի ավերիչ երկրաշարժի տեսարաններ, ավերված շենքեր, փրկարարական աշխատանքներ և Գյումրու Անկախության հրապարակի ժամացույցը, որը ցույց է տալիս երկրաշարժի ժամը:
230 դրամ անվանական արժեքով նամականիշը տպագրված է Ֆրանսիայի Cartor տպագրատանը` 30 հազար տպաքանակով: Նամականիշի դիզայնի հեղինակն է «Հայփոստ» ՓԲԸ գլխավոր դիզայներ Վահագն Մկրտչյանը:

Nikol Pashinyan Attends Postage Stamp Redemption Ceremony Dedicated to the Spitak Earthquake
Before the government’s outgoing session, held in the Town Hall of Gyumri, Acting Prime Minister Nikol Pashinyan attended a postage stamp redemption ceremony dedicated to the Spitak Earthquake.
The stamp was cancelled by Acting Minister of Transport, Communication and Information Technologies Hakob Arshakyan, Acting Minister of Emergency Situations Felix Tsolakyan, Mayor of Gyumri Samvel Balasanyan and Haypost CJSC Board Chairman Juan Pablo Gechidjyan.
On a postage stamp scenes of the devastating earthquake of December 7, 1988 are presented in the form of a collage: collapsed buildings, rescue operations and clocks on the Freedom Square of Gyumri, which show the time when the tragedy occurred. The nominal value of the postage stamp is 230 drams. The postage stamp was printed in Cartor printing house (France) with a circulation of 30,000 copies. The author of the brand design is Chief Designer of “Haypost” CJSC Vahagn Mkrtchyan.