Արմեն Սարգսյանն ընդունել է ԱՊՀ դիտորդական առաքելության ղեկավարներին
Հայաստանի Հանրապետության նախագահ Արմեն Սարգսյանն այսօր ընդունել է դեկտեմբերի 9-ին կայանալիք արտահերթ խորհրդարանական ընտրությունների ընթացքում դիտորդական առաքելություն իրականացնելու նպատակով Հայաստան ժամանած ԱՊՀ գործադիր կոմիտեի նախագահի առաջին տեղակալ Վիկտոր Գումինսկիին և ԱՊՀ դիտորդական առաքելության շտաբի ղեկավար Եվգենի Սլոբոդային:
Այս մասին տեղեկացնում են ՀՀ նախագահի աշխատակազմի հասարակայնության հետ կապերի վարչությունից՝ նշելով, որ դիտորդական խմբում ընդգրկված են ութ երկրների ութ տասնյակից ավելի ներկայացուցիչներ՝ պարոն Գումինսկին ներկայացրել է առաքելության մանդատը, ընտրական գործընթացի կազմակերպման, նախընտրական քարոզարշավի ընթացքի վերաբերյալ իրենց գնահատականներն ու դիտարկումները:
Զրուցակիցները խոսել են նաև ԱՊՀ շրջանակներում փոխգործակցության հետագա զարգացման մասին:
Նախագահ Սարգսյանը կարևորել է համագործակցության ընդլայնումը, մասնավորապես առևտրատնտեսական, գիտակրթական, մշակութային ոլորտներում առկա մեծ ներուժն առավելագույնս օգտագործելու անհրաժեշտությունը:

Армен Саркисян принял руководителей наблюдательских миссий СНГ
Президент Армении Армен Саркисян принял руководителей наблюдательских миссий  СНГ первого вице-председателя исполкома СНГ Виктора  Гуминского и главу штаба наблюдательской  миссии СНГ Евгения Слободу, прибывших в Армению для исполнения своей  миссии во время предстоящих  9 декабря внеочередных парламентских выборов.
Как сообщили Арменпресс в Управлении по связям с общественностью и СМИ   аппарата президента РА, отметив, что в наблюдательскую группу включены  более 80 представителей 6 стран СНГ, господин Гуминский представил мандат миссии, а также их оценки и наблюдения, касающиеся организации избирательного процесса и хода предвыборной  кампании.
Собеседники говорили также о дальнейшем развитии взаимодействия в рамках СНГ.
Президент Армении Армен Саркисян отметил важность расширения  рамок взаимодействия, в частности – необходимость максимального использования потенциала в торгово-экономической, научно-образовательной, культурной сферах.