ԱՄՆ նախագահը խորհուրդ է տվել Ֆրանսիային դուրս գալ Կլիմայի շուրջ Փարիզի համաձայնագրից
ԱՄՆ նախագահ Դոնալդ Թրամփը խորհուրդ է տվել Ֆրանսիային դուրս գալ Կլիմայի շուրջ Փարիզի համաձայնագրից և վերադարձնել մարդկանց դրա համար վճարվող գումարները։ Այդ մասին նա գրել է թվիթերյան իր էջում։
«Շատ ցավալի ցերեկ և գիշեր էր Փարիզում։ Հնարավոր է, եկել է ժամանակը վերջ տալ այդ անհեթեթ և ծայրահեղ ծանր Փարիզի համաձայնագրին և վերադարձնել ժողովրդին գումարները՝ ավելի ցածր հարկերի տեսքով»,- գրել է ԱՄՆ նախագահը։
Ավելի վաղ, մեկ այլ գրառմամբ, նա ընդգծել է, որ ԱՄՆ-ն առաջինն է դուրս եկել այդ համաձայնագրից և անցյալ տարի կրճատել է արտանետումների ծավալները։

Трамп посоветовал Франции отказаться от Парижского соглашения
Президент США Дональд Трамп посоветовал Франции отказаться от Парижского соглашения по климату и вернуть людям деньги, которые выплачиваются в рамках него. Об этом американский президент написал в твиттере.
"Очень печальные день и ночь в Париже. Может быть, пришло время покончить с нелепым и крайне дорогостоящим Парижским соглашением и вернуть деньги назад народу - в форме более низких налогов", - написал президент, передает INTERFAX.
"В этом вопросе США - на шаг впереди, и единственная страна, у которой объем выброса парниковых газов в прошлом году сократился", - прибавил Трамп.