Մենք արդեն հասել ենք մեր հիմնական նպատակին. Փաշինյանը կատարեց իր ընտրությունը (տեսանյութ)
Վարչապետի պաշտոնակատար Նիկոլ Փաշինյանը տիկնոջ՝ Աննա Հակոբյանի և դուստրերի հետ արտահերթ խորհրդարանական ընտրություններին քվեարկություն է կատարել մայրաքաղաքի թիվ 8/16 ընտրատեղամասում:
Քվեարկությունից հետո, պատասխանելով լրագրողների հարցերին, Նիկոլ Փաշինյանը նշել է. «Մենք արդեն հասել ենք մեր հիմնական նպատակին: Սրանք իսկապես ազատ, թափանցիկ և ժողովրդավարական ընտրություններ են: Մեր հիմնական նպատակն էր հասնել ժողովրդավարության, որը հաջողել ենք: Ապագայում ինստիտուցիոնալ առումով ավելի ենք ամրացնելու հայկական ժողովրդավարությունը»:
Նիկոլ Փաշինյանը բացառել է քաղաքացիներին ուղղորդելու որևէ դեպքի հավանականությունը: «Ես իմ բոլոր հանդիպումներում, դիմելով ՀՀ քաղաքացիներին, ասել եմ, որ նրանց որևէ մեկը չի կարող ասել, թե ում օգտին քվեարկեն»,- նկատեց Փաշինյանը:

“We Will Strengthen Armenian Democracy in Institutional Terms” - Nikol Pashinyan Votes at Polling Station N 8/16 (VIDEO)
Accompanied by his spouse Anna Hakobyan and his daughters, Acting Prime Minister Nikol Pashinyan voted at polling station N 8/16.
As he answered journalists’ questions after voting, Nikol Pashinyan stated: “We have already reached our chief objective. We are having truly free, transparent and democratic elections. Our main goal was to achieve democracy and we succeeded. In the future, we will strengthen Armenian democracy in institutional terms.”
Nikol Pashinyan ruled out the possibility of directing citizens during the voting process, “Every time I met with the citizens of the Republic of Armenia, I said that no one could tell them who they were supposed to vote for,”Pashinyan said.