Մենք արդեն հասել ենք մեր հիմնական նպատակին. Փաշինյանը կատարեց իր ընտրությունը (տեսանյութ)
Վարչապետի պաշտոնակատար Նիկոլ Փաշինյանը տիկնոջ՝ Աննա Հակոբյանի և դուստրերի հետ արտահերթ խորհրդարանական ընտրություններին քվեարկություն է կատարել մայրաքաղաքի թիվ 8/16 ընտրատեղամասում:
Քվեարկությունից հետո, պատասխանելով լրագրողների հարցերին, Նիկոլ Փաշինյանը նշել է. «Մենք արդեն հասել ենք մեր հիմնական նպատակին: Սրանք իսկապես ազատ, թափանցիկ և ժողովրդավարական ընտրություններ են: Մեր հիմնական նպատակն էր հասնել ժողովրդավարության, որը հաջողել ենք: Ապագայում ինստիտուցիոնալ առումով ավելի ենք ամրացնելու հայկական ժողովրդավարությունը»:
Նիկոլ Փաշինյանը բացառել է քաղաքացիներին ուղղորդելու որևէ դեպքի հավանականությունը: «Ես իմ բոլոր հանդիպումներում, դիմելով ՀՀ քաղաքացիներին, ասել եմ, որ նրանց որևէ մեկը չի կարող ասել, թե ում օգտին քվեարկեն»,- նկատեց Փաշինյանը:

Никол Пашинян проголосовал на парламентских выборах (видео)
Исполняющций обязанности премьер-министра Армении Никол Пашинян вместе с супругой Анной Акопян и дочерями сегодня в столичном избирательном участке 8/16 принял участие в голосовании на внеочередных выборах в Национальное Собрание Республкики Армения. Об этом сообщает пресс-служба правительства РА.
После голосования, отвечая на вопросы журналистов, Никол Пашинян отметил: "Мы уже достигли нашей основной цели. Это действительно свободные, прозрачные и демократические выборы. Нашей главной целью было достижение демократии, и в этом мы преуспели. В будущем мы будем укреплять армянскую демократию в институциональном плане".
Никол Пашинян исключил возможность направления граждан в ходе голосования. "На всех своих встречах с гражданами Республики Армения я говорил, что никто не может указывать им, за кого они должны голосовать", - подчеркнул Пашинян.