Լևոն Մնացականյանն ազատվել է Արցախի պաշտպանության նախարարի պաշտոնից. նշանակվել է պաշտպանության բանակի նոր հրամանատար
Արցախի Հանրապետության Նախագահն ստորագրել է մի շարք հրամանագրեր և հաստատել կառավարության որոշումներ՝ կադրային հարցերով:
Նախագահ Բակո Սահակյանն ստորագրել է հրամանագիր, համաձայն որի` գեներալ-լեյտենանտ Լևոն Մնացականյանն ազատվել է Արցախի Հանրապետության պաշտպանության նախարար-պաշտպանության բանակի հրամանատարի պաշտոնից:
Նախագահ Բակո Սահակյանի ստորագրած մեկ այլ հրամանագրով՝ գեներալ-մայոր Կարեն Աբրահամյանը նշանակվել է Արցախի Հանրապետության պաշտպանության նախարար-պաշտպանության բանակի հրամանատար՝ ազատվելով Արցախի Հանրապետության պաշտպանության բանակի N 19916 զորամասի հրամանատարի առաջին տեղակալ-շտաբի պետի պաշտոնից։
Նախագահի հրամանագրով՝ գնդապետ Ջալալ Հարությունյանը նշանակվել է Արցախի Հանրապետության պաշտպանության բանակի N 19916 զորամասի հրամանատարի առաջին տեղակալ-շտաբի պետ՝ ազատվելով Արցախի Հանրապետության պաշտպանության բանակի N 42009 զորամասի հրամանատարի պաշտոնից։

Левон Мнацаканян освобожден от должности министра обороны Арцаха: назначен новый
Президент Республики Арцах Бако Саакян подписал ряд указов и одобрил кадровые решения правительства.
Глава государства подписал указ, согласно которому генерал-лейтенант Левон Мнацаканян освобожден от должности министра обороны - командующего Армией обороны Республики Арцах.
Другим указом президента генерал-майор Карен Абрамян назначен министром обороны - командующим Армией обороны Республики Арцах и освобожден от должности первого заместителя командира воинской части N 19916 - начальника штаба Армии обороны Республики Арцах.
Согласно указу президента полковник Джалал Арутюнян назначен первым заместителем командира воинской части N 19916 - начальником штаба Армии обороны Республики Арцах и освобожден от должности командира воинской части N 42009 Армии обороны Республики Арцах.
По утвержденному президентом решению правительства Карен Саркисян освобожден от должности директора Государственной службы по чрезвычайным ситуациям Республики Арцах.
Другим утвержденным президентом решением правительства Левон Мнацаканян назначен директором Государственной службы по чрезвычайным ситуациям Республики Арцах.
Указом президента Мурад Петросян согласно собственному заявлению освобожден от должности представителя президента Республики Арцах по особым поручениям.
Согласно указу президента Карен Саркисян назначен представителем президента Республики Арцах по особым поручениям.