Նիկոլ Փաշինյանը ցավակցական հեռագիր է հղել Էմանուել Մակրոնին
Վարչապետի պաշտոնակատար Նիկոլ Փաշինյանը ցավակցական հեռագիր է հղել Ֆրանսիայի Հանրապետության նախագահ Էմանուել Մակրոնին՝ Ստրասբուրգում տեղի ունեցած ահաբեկչության զոհերի կապակցությամբ:
Հեռագրում, մասնավորապես, ասված է. «Խոր վշտով տեղեկացա Ստրասբուրգի Սուրբ ծննդյան շուկայի հրաձգության՝ ահաբեկչական ակտի մասին, որը հարվածեց Ֆրանսիային` պատճառելով զոհեր և վիրավորներ:
Խորին և անկեղծ ցավակցություն եմ հայտնում Ձեզ, Ֆրանսիայի ժողովրդին և զոհվածների ընտանիքներին՝ մաղթելով տոկունություն և համբերություն: Այս դժվար պահին Հայաստանը և հայ ժողովուրդը կանգնած է բարեկամ Ֆրանսիայի կողքին»:

Никол Пашинян выразил соболезнования президенту Франции
Исполняющий обязанности премьер-министра Армении Никол Пашинян направил телеграмму соболезнования президенту Франции Эммануэлю Макрону в связи с жертвами теракта в Страсбурге.
В послании, в частности, говорится: "С глубокой скорбью узнал о террористическом акте – стрельбе на рождественской ярмарке в Страсбурге, который нанес удар Франции, в результате чего есть многочисленные жертвы и раненые.
Выражаю глубокие и искренние соболезнования Вам, народу Франции и семьям погибших, желая стойкости и терпения. В этот трудный час Армения и армянский народ стоят рядом с дружественной Францией".