Բակո Սահակյանը մասնակցել է Ազգային անվտանգության ծառայողի մասնագիտական տոնին նվիրված հանդիսավոր միջոցառմանը
Արցախի Հանրապետության Նախագահ Բակո Սահակյանը դեկտեմբերի 22-ին Ստեփանակերտում մասնակցել է Ազգային անվտանգության ծառայողի մասնագիտական տոնին նվիրված հանդիսավոր միջոցառմանը, փոխանցում է «Արմենպրես»-ը:
Ինչպես տեղեկացրին Արցախի Հանրապետության Նախագահի աշխատակազմի տեղեկատվության գլխավոր վարչությունից, Նախագահը շնորհավորել է ծառայության ողջ անձնակազմին մասնագիտական տոնի, գալիք Ամանորի և Սուրբ Ծննդյան տոների կապակցությամբ,  մաղթել նրանց  քաջառողջություն ու մեծագույն հաջողություններ:
Երկրի ղեկավարն արժեքավոր նվերներ է հանձնել ծառայության ընթացքում բարձր արդյունքներ գրանցած մի խումբ աշխատակիցների:
Միջոցառմանը մասնակցում էին Հայաստանի Հանրապետության ազգային անվտանգության ծառայության պատվիրակությունը՝ տնօրեն Արթուր Վանեցյանի գլխավորությամբ, պաշտոնատար այլ անձինք:

Бако Саакян принял участие в мероприятии, посвященном профессиональному празднику служащих органов нацбезопасности
Президент Республики Арцах Бако Саакян 22 декабря принял участие в состоявшемся в Степанакерте торжественном мероприятии, посвященном профессиональному празднику служащих органов национальной безопасности.
Президент поздравил весь личный состав Службы с профессиональным днем, наступающим Новым годом и Рождеством Христовым, пожелав им крепкого здоровья и больших успехов, и вручил ценные подарки группе сотрудников за достигнутые высокие результаты в службе.
В мероприятии приняли участие делегация Службы национальной безопасности Республики Армения во главе с ее директором Артуром Ванецяном, другие должностные лица.