Հայ դիրքապահները նկատել են հակառակորդի զինծառայողների կողմից ընկած զինծառայողին քարշ տալով տանելը. Արցախի ՊՆ
Դեկտեմբերի 26-ին՝ ժամը 16:00-ի սահմաններում, Ադրբեջանի Հանրապետության զինված ուժերի Բաշ-Քարվենդ բնակավայրի դիմաց տեղակայված մարտական հենակետերից մեկում, ՊԲ առաջապահ ստորաբաժանումների կողմից արձանագրվել է հակառակորդի զինծառայողների միջև բարձր (ամենայն հավանականությամբ վիճաբանության, իսկ այնուհետև փոխհրաձգության) ձայներ, որից հետո դիտարկվել է հակառակորդի զինծառայողների կողմից ընկած զինծառայողին քարշ տալով տանելը, հայտնում է Արցախի պաշտպանության նախարարության մամուլի ծառայությունը:
Նմանատիպ միջադեպերը հաճախակի կրկնվող երևույթներ են, որոնք մշտապես դիտարկվում և արձանագրվում են հայ դիրքապահների կողմից, ինչը վառ վկայությունն է այն իրողության, որ Ադրբեջանի զինված ուժերում կարգապահական և միջանձնային հարաբերությունները շարունակում են մնալ անմխիթար վիճակում:
Վերոնշյալ միջադեպի արդյունքում հակառակորդ կողմը հավանաբար կունենա կորուստներ,որոնց մասին ավանդույթի համաձայն նախընտրում է չհայտարարել: Չի բացառվում նաև, որ ադրբեջանական էլիտան, իր երևակայությանը բնորոշ շեշտադրումներով, ամենայն հավանականությամբ կփորձի կատարվածի արդյունքում տեղ գտած կորուստները վերագրել հայկական կողմին:

Зафиксировано, как азербайджанские военнослужащие тащат по земле упавшего военнослужащего: минобороны Арцаха
26 декабря, около 16:00, на одной из боевых позиций ВС Азербайджана, дислоцированной напротив населенного пункта Баш-Карвенд, передовыми подразделениями АО Республики Арцах были зафиксированы громкие звуки разговора между азербайджанскими военнослужащими (по всей вероятности это был спор, за которым последовала перестрелка), затем было зафиксировано, как азербайджанские военнослужащие тащат по земле упавшего военнослужащего.
Как сообщает пресс-служба минобороны Республики Арцах, подобные инциденты – часто повторяющиеся явления, которые постоянно наблюдаются и фиксируются несущими боевое дежурство армянскими военнослужащими, что является ярким доказательством того, что дисциплинарные и межличностные отношения в ВС Азербайджана продолжают оставаться в безнадежном состоянии.
В результате вышеуказанного инцидента азербайджанская сторона, вероятно, понесет потери, о которых традиционно предпочитает не заявлять. Нельзя исключать также, что азербайджанская элита с присущими ее воображению акцентами, по всей вероятности, попытается приписать потери вследствие инцидента армянской стороне.