Բանկերը ներել են ավելի քան 7 մլրդ դրամի տույժ-տուգանքներ. Նիկոլ Փաշինյան
ՀՀ վարչապետի պաշտոնակատար Նիկոլ Փաշինյանը ֆեյսբուքյան իր էջում գրառում է կատարել՝ տեղեկացնելով, որ հուլիսից հետո բանկերն ավելի քան 7 միլիարդ դրամի տույժ-տուգանքներ են ներել, վերանայել շուրջ 124 հազար վարկային պատմություն:
«Հուլիսին մեր իրականացրած օրենսդրական փոփոխությունների արդյունքում Հայաստանի բանկերը ավելի քան 7 միլիարդ դրամի տույժ-տուգանքներ են ներել՝ 14 հազար 963 վարկառուի:
Վերանայվել է շուրջ 124 հազար հաճախորդի վարկային պատմություն: Այս գործընթացը շարունակական է:
Անհուսալի վարկեր ունեցող քաղաքացիները պետք է այցելեն իրենց վարկավորած բանկերին՝ տույժ-տուգանքների գծով համաձայնության գալու համար»:

Банки Армении простили пени-штрафы на сумму свыше 7 млрд. драмов: Никол Пашинян
После июля текущего года банки простили пени-штрафы на сумму свыше 7 млрд. драмов. Как передает News.am, об этом написал на своей странице в "Facebook" и.о. премьер-министра Армении Никол Пашинян.
"В результате осуществленных нами в июле законодательных изменений банки Армении простили пени-штрафы на сумму свыше 7 млрд. драмов, для 14963 заемщиков. Пересмотрены также кредитные истории около 124 тыс. клиентов. Граждане, имеющие безнадежные кредиты, должны посетить соответствующие банки для того, чтобы прийти к согласию по части пени-штрафов", - отметил Пашинян.