Փարիզում նախարարության մի մասը տարհանվել է ցուցարարների ներխուժման պատճառով
Ֆրանսիայի կառավարության պաշտոնական ներկայացուցիչ Բենժամեն Գրիվոն տարհանվել է իր աշխատասենյակից նախարարության բակ ցուցարարների ներխուժումից հետո, հայտնում է «ՌԻԱ Նովոստի»-ն՝ հղում կատարելով «Parisien» թերթին։
Ականատեսի խոսքով, որին հղում է կատարում պարբերականը, «տասնհինգ մարդ, որոնց մի մասը սև հագուստով է եղել, մյուսները՝ դեղին բաճկոններով, կոտրել են նախարարության դուռը շինարարական մեքենայի օգնությամբ»։
Դրանից հետո Գրիվոն և քարտուղարության աշխատակիցները տարհանվել են։
Պարբերականի հաղորդմամբ՝ ցուցարարները փորձել են ներխուժել նաև այլ նախարարություններ։
«Ոչ թե ինձ վրա են հարձակվել, այլ հանրապետության, նրա ինստիտուտների»,- ասել է Գրիվոն:
Կառավարության պաշտոնական ներկայացուցիչը դատապարտել է նման գործողությունները՝ դրանք անվանելով անթույլատրելի։

В Париже часть министерства эвакуировали из-за вторжения демонстрантов
Официальный представитель правительства Франции Бенжамен Гриво был эвакуирован из своего кабинета после вторжения группы демонстрантов во двор министерства, передает РИА Новости, ссылаясь на Parisien.
По словам очевидца, на которого ссылается издание, "около 16.30 (18.30 мск) около пятнадцати человек, часть из которых были одеты в чёрное, а другие - в желтые жилеты, вышибли дверь министерства с помощью строительной машины".
После чего Гриво и сотрудники секретариата были эвакуированы.
По информации издания, протестующие также пытались вторгнуться в другие министерства.
"Напали не на меня, а на республику, ее институты", - сказал Гриво, слова которого приводит газета. Официальный представить правительства осудил подобные действия, назвав их недопустимыми.