ՀՀ արտակարգ իրավիճակների նախարարությունը տեղեկացնում է, որ հունվարի 9-ին ժամը 10:00-ի դրությամբ ՀՀ տարածքում կան դժվարանցանելի ավտոճանապարհներ:
Փակ են Վարդենյաց լեռնանցքը և Մադինա-Վերին Գետաշեն ավտոճանապարհը: Սոթք-Քարվաճառ ավտոճանապարհը փակ է միայն կցորդիչով ավտոմեքենաների համար (մյուսների համար՝ դժվարանցանելի):
Դժվարանցանելի է Մ-3 ավտոճանապարհի Երևան-Ապարան հատվածը:
Արագածոտնի մարզի Ապարանի (փակ են բոլոր միջհամայնքային ավտոճանապարհները) և Արագածի տարածաշրջաններում ձնաբուք է:
Արագածոտնի մարզի Արագածի և Շիրակի մարզի Աշոցքի (դժվարանցանելի են բոլոր միջհամայնքային ավտոճանապարհները) տարածաշրջաններում տեղ-տեղ առկա է մերկասառույց:

Министерство ЧС РА сообщает, что 9-го января по положению на 10:30 часов в Армении есть труднопроходимые автодороги.
Закрыты Варденяцский перевал и автодорога Мадина-Верин Геташен. Автодорога Сотк-Карвачар закрыта только для автомобилей с прицепом,  а для остальных-труднопроходима.
Труднопроходим участок Ереван-Севан автодороги М-3.
На автодорогах регионов Арагац Арагацотнского и Ашоцк (труднопроходимы все межобщинные автодороги) Ширакского марзов местами наблюдается гололедица.
Согласно полученным данным из департамента автомобильных дорог министерства регионального развития и инфраструктуры Грузии автодорога Степанцминда-Ларс закрыта для всех видов автомобилей.
Согласно полученным данным из ЦУКС МЧС России по Республике Северная Осетия со стороны России столпилось 153 единиц транспортных средств.