Իսպանիայում հայերի են ձերբակալել՝ թենիսի պայմանավորված մրցախաղեր կազմակերպելու կասկածանքով
Թենիսի պայմանավորված մրցախաղեր կազմակերպելու գործով Իսպանիայում այդ թվում նաև հայերից կազմված հանցախում է վնասազերծվել, 15 մարդ կալանավորվել է, ևս 68-ի նկատմամբ հետաքննությունն է իրականացվում: Հանցախմբում կան նաև 28 պրոֆեսիոնալ թենիսիստ: Այս մասին հայտնում է РИА Новости-ն` Իսպանիայի քաղաքացիական գվարդիային հղումով:
Հաղորդվում է, որ խմբավորումը գործել է առնվազն 2017 թվականի փետրվարից: Իսպանիայի 9 նահանգներում անցկացված խուզարկությունների արդյունքում առգրավվել է 167 հազար եվրո, բանկային քարտեր, զենք, թանկարժեք ավտոմեքենաներ և զարդեր: Սառեցվել է 42 բանկային հաշիվ, կալանք է դրվել անշարժ գույքի վրա:

В Испании задержали группу армян по делу о договорных теннисных матчах
Группировка, занимавшаяся организацией договорных теннисных матчей, в которую входили выходцы из Армении, обезврежена в Испании, задержаны 15 человек, расследование ведется в отношении еще 68, в том числе спортсменов. Об этом, как передает РИА Новости, говорится в сообщении Гражданской гвардии Испании.
Среди 83 человек – 28 профессиональных спортсменов.
Группировка действовала как минимум с февраля 2017 года.  Обыски были проведены в девяти провинциях Испании, обнаружены 167 тысяч евро наличными, банковские карты, пистолет, дорогие автомобили и ювелирные изделия. Заморожены 42 банковских счета, наложен арест на объекты недвижимости.