Ալեքսանդր Լուկաշենկոն շնորհավորական ուղերձ է հղել Նիկոլ Փաշինյանին
Բելառուսի նախագահ Ալեքսանդր Լուկաշենկոն շնորհավորական ուղերձ է հղել Նիկոլ Փաշինյանին` ՀՀ վարչապետի պաշտոնում ընտրվելու կապակցությամբ։ Բելառուսի նախագահի ուղերձում, մասնավորապես, ասված է.
Սրտանց շնորհավորում եմ Ձեզ կարևոր քաղաքական ընտրարշավի՝ խորհրդարանի նոր կազմի ընտրությունների հաջող ավարտի և Հայաստանի Հանրապետության վարչապետ նշանակվելու կապակցությամբ։
Վստահ եմ, որ Բելառուսի և Հայաստանի միջև փոխգործակցությունը տարբեր ոլորտներում կզարգանա և կնպաստի մեր ժողովուրդների բարեկամության ամրապնդմանը։
Հարգելի Նիկոլ Վովայի, մաղթում եմ Ձեզ քաջառողջություն, երջանկություն և հաջողություններ պետական պաշտոնում»։

Alexander Lukashenko Congratulated Nikol Pashinyan
President of Belarus Alexander Lukashenko sent a congratulatory message to Nikol Pashinyan on being elected Prime Minister of Armenia, the official website of the Prime Minister of Armenia reports.
''I heartily congratulate you on the successful termination of the important political campaign of electing new parliament and your appointment to the post of the Prime Minister of Armenia.
I am confident the cooperation between Belarus and Armenia will develop in various spheres and will foster the friendship between our peoples.
Honorable Nikol Vovayevich, I wish you good health, happiness and success in the state post'', the statement reads.