Ալեքսանդր Լուկաշենկոն շնորհավորական ուղերձ է հղել Նիկոլ Փաշինյանին
Բելառուսի նախագահ Ալեքսանդր Լուկաշենկոն շնորհավորական ուղերձ է հղել Նիկոլ Փաշինյանին` ՀՀ վարչապետի պաշտոնում ընտրվելու կապակցությամբ։ Բելառուսի նախագահի ուղերձում, մասնավորապես, ասված է.
Սրտանց շնորհավորում եմ Ձեզ կարևոր քաղաքական ընտրարշավի՝ խորհրդարանի նոր կազմի ընտրությունների հաջող ավարտի և Հայաստանի Հանրապետության վարչապետ նշանակվելու կապակցությամբ։
Վստահ եմ, որ Բելառուսի և Հայաստանի միջև փոխգործակցությունը տարբեր ոլորտներում կզարգանա և կնպաստի մեր ժողովուրդների բարեկամության ամրապնդմանը։
Հարգելի Նիկոլ Վովայի, մաղթում եմ Ձեզ քաջառողջություն, երջանկություն և հաջողություններ պետական պաշտոնում»։

Александр Лукашенко направил поздравительное послание Николу Пашиняну
Президент Беларуси Александр Лукашенко направил поздравительное послание Николу Пашиняну по случаю назначения на пост премьер-министра Республики Армения. В послании президента Беларуси, в частности, говорится:
Искренне поздравляю Вас с успешным завершением важной политической кампании по выборам нового состава парламента и назначением на должность премьер-министра Республики Армения.
Уверен, что взаимодействие Беларуси и Армении в различных областях будет развиваться и способствовать укреплению дружбы между нашими народами.
Желаю Вам, уважаемый Никол Воваевич, доброго здоровья, счастья и успехов на ответственном государственном посту".