Նախագահ Արմեն Սարգսյանը հանդիպել է Արաբական Միացյալ Էմիրությունների պետնախարար Սուլթան Ալ-Ջաբերի հետ
Պաշտոնական այցով Արաբական Միացյալ Էմիրություններում գտնվող՝ Հայաստանի Հանրապետության նախագահ Արմեն Սարգսյանն Աբու Դաբիում հանդիպել է Արաբական Միացյալ Էմիրությունների պետնախարար Սուլթան Ալ-Ջաբերի հետ:
Հայաստանի նախագահը և պետնախարարը խոսել են տնտեսության տարբեր ոլորտներում համագործակցության, մասնավորապես համատեղ նախագծեր իրագործելու հնարավորությունների մասին։ Նախագահ Սարգսյանի խոսքով՝ տարիների ընթացքում իհարկե, մեծ և փոքր հաջողություններ գրացնվել են, սակայն ներուժը շատ ավելի մեծ է։
Որպես համագործակցության հեռանկարային ուղղություն Արմեն Սարգսյանն առանձնացրել է տուրիզմի, ենթակառուցվածքների ու սպասարկումների ոլորտը՝ նշելով, որ Հայաստանը կարող է այս ոլորտում տարբերվող առաջարկներ անել՝ մասնավորապես էկո տուրիզմ, պատմական զբոսաշրջություն։
Նախագահը կարևորել է նաև փոխգործակցությունը գյուղատնտեսության, սննդի արդյունաբերության ոլորտներում։ Նրա խոսքով՝ մեր երկիրը հայտնի է միրգ-բանջարեղենի վերամշակման, պահածոյացման, չրագործության ոլորտներում և այստեղ երկու երկները կարող են փոխշահավետ աշխատել։
Ըստ Արմեն Սարգսյանի, գործակցության արդյունավետ հարթակ կարող են լինել նաև aտեղեկատվական տեխնոլոգիաների և հեռահաղորդակցության ոլորտները, ֆինանսական սեկտորը, ինչպես նաև էներգետիկայի, մասնավորապես, վերականգնվող էներգիայի բնագավառը։

President Armen Sarkissian Met with the Minister of State of the United Arab Emirates Sultan Al Jaber
According to Armen Sarkissian, our country is famous for its fruit and vegetable production and processing, dry fruit production and in this area the two countries can launch a mutually beneficial cooperation.
According to President Sarkissian, information technologies and telecommunications might become another platform for cooperation as well as the financial sector, energy, especially the area of renewable energy production.
President Armen Sarkissian, who is in the United Arab Emirates on official visit, in Abu Dhabi met with the Minister of State of the UAE Sultan Al Jaber.
The President of Armenia and Minister of State of the United Arab Emirates spoke about opportunities for cooperation, in particular, implementation of joint projects in different areas. According to President Sarkissian, through the years, there have been minor and major achievements but the existing potential is much greater.
Among promising areas of cooperation, President Armen Sarkissian singled out areas of tourism, infrastructure, and services and noted that Armenia can offer different solutions in these areas such as eco-tourism and cultural tourism.
The President highlighted also the importance of cooperation in the areas of agriculture and food production.