Անգելա Մերկելի անձնական էջը Facebook-ում այլևս չի գործի
Գերմանիայի կանցլեր Անգելա Մերկելը որոշել Է հեռացնել իր նձնական Էջը Facebook-ում: Այս մասին, ինչպես տեղեկացնում ՏԱՍՍ-ը, նա հայտարարել Է փետրվարի 1-ին տարածած  իր տեսաուղերձում:
Նա իր որոշումը բացատրել Է այն հանգամանքով, որ մինչև վերջերս իր օգտահաշիվը վարում Էր որպես Քրիստոնեադեմոկրատական միության նախագահ: Անցյալ տարվա վերջին թողնելով այդ պաշտոնը, քաղաքական գործիչն այդ Էջի անհրաժեշտությունն այլևս չի տեսնում:
«Դուք գիտեք, որ ես այլևս ՔԴՄ-ի ղեկավարը չեմ: Ուստի ես հեռացնում եմ իմ Էջը Facebook-ում»,-ասել Է Մերկելը: Նրանց, ովքեր ցանկանում են շարունակել հետևել իր քաղաքական կյանքին, նա խորհուրդ Է տվել բաժանորդագրվել Գերմանիայի դաշնային կառավարության օգտահաշվին:

Личная Facebook-страничка Ангелы Меркель будет удалена
Канцлер Германии Ангела Меркель решила удалить личную страничку в Facebook. Об этом, как передает агентство ТАСС, она заявила в видеообращении, распространенном в пятницу.
Она объяснила свое решение тем, что до недавнего времени вела аккаунт в качестве председателя Христианско-демократического союза (ХДС). Уйдя с этой должности в конце прошлого года, необходимости в личной страничке политик больше не видит.
"Вы знаете, что я больше не являюсь главой ХДС. Поэтому я удалю свою страничку в Facebook ", - сказала Меркель. Тем, кто хочет следить за ее политической жизнью через соцсети и дальше, она рекомендовала подписаться на аккаунт федерального правительства Германии.