ՀԱՊԿ անդամ երկրների ղեկավարները իմաստուն մարդիկ են, ճիշտ որոշում կկայացնեն. գեներալ-գնդապետը` գլխավոր քարտուղարի հարցի մասին
azru.org
Փետրվարի 6-ին Մոսկվա-Երևան-Մինսկ-Բիշքեկ-Աստանա տեսակամրջի ընթացքում, անդրադառնալով ՀԱՊԿ-ում Յուրի Խաչատուրովի լիազորությունների վաղաժամկետ դադարեցման և դրա հետևանքով ստեղծված իրավիճակին, ՀԱՊԿ միացյալ շտաբի պետ, գեներալ-գնդապետ Անատոլի Սիդորովը ասել է, որ ՀԱՊԿ անդամ երկրների ղեկավարներն իմաստուն մարդիկ են, նրանք գլխավոր քարտուղարի խնդրի վերաբերյալ ճիշտ որոշում կկայացնեն: Այս մասին հայտնում է «Արմենպրես»-ը:
«ՀԱՊԿ անդամ երկրների ղեկավարները իմաստուն ու փորձված մարդիկ են, նրանք ճիշտ որոշում կկայացնեն: ՀԱՊԿ միացյալ շտաբը աշխատող մարմին է, որը պատրաստ է իրականացնել պետությունների ղեկավարների կայացրած ցանկացած որոշում»-ընդգծել է Սիդորովը:

Heads of CSTO States are Wise People, will Make a Right Decision: Chief of Joint Staff on Issue of Secretary General
azru.org
The heads of CSTO member states are wise people and they will make a right decision over the issue of the Secretary General,  Colonel-General Anatoly Sidorov, Chief of Joint Staff of the Collective Security Treaty Organization (CSTO), said during today’s Moscow-Yerevan-Minsk-Bishkek-Astana video conference, reports Armenpress.
"The heads of the CSTO member states are wise and experienced people, they will make a right decision. The CSTO Joints Staff is an operating structure that is ready to implement any decision made by the heads of state", he said, commenting on the current situation in the CSTO.